Podpořte obnovu vlastního těla!

Lidské tělo se během svého života mění, vyvíjí, a někdy dostává doslova  zabrat. Máme na mysli nevhodnou stravu, kouření, špatnou hygienu, ale i nemoci a nechtěné nepříjemné úrazy. Jak pomoci vlastnímu tělu, aby bylo co nejzdravější? Aby mělo dostatek energie a ještě jako bonus skvěle vypadalo? Projděte si s námi několik tipů, jak se dobře cítit i vypadat. Možná je to jednodušší, než si myslíte!

Meditujte

Fyzické tělo je potřeba podpořit pomoci psychiky. Psychika se totiž naprosto zásadně projevuje na tom, v jakém fyzickém stavu je tělo je, a také na tom, zda-li bude jeho imunitní systém dostatečně odolávat útokům nemocí. Dopřejte si proto pravidelnou duševní očistu – meditaci. Najdete si klidné místo – ať už doma nebo třeba na terase či během procházky lesem – a zkuste se zastavit. Dejte si přiměřený čas na uvolnění. Meditaci můžete realizovat i pomocí nahrávky s meditační hudbou.

Jak je to s vlasy?

Ty jsou svým vzhledem jednoznačným indikátorem vašeho zdravotního a psychického stavu. Musí se ovšem brát v potaz i genetické předpoklady člověka. Stav vlasů může být negativně ovlivněn také těhotenstvím a kojením. Pokud však vlasy padají více, než je běžné, něco je v nepořádku. Zkuste se zaměřit na odstranění stresových faktorů a také zavést stravu bohatou na minerální látky a vitaminy. Existuje také řada výživových doplňků, které výrazně pomáhají podporovat rychlý růst vlasů. Ten můžete ovlivnit také výběrem správné vlasové kosmetiky.

Podpořte mladistvý vzhled

Některé stavební látky jsou v tele zastoupeny více a některé v menší míře. Jedním ze stavebních prvků lidského organismu je i kolagen. Nalezneme jej v kloubech, chrupavkach, v kostech, je součástí kůže, podkoží a ovlivňuje jejich pružnost, vzhled a celkovou kvalitu. 

Spánek jako elixír mládí

Pokud chcete být zdraví a dobře vypadat, musíte také věnovat tělu dostatečný čas na hluboký odpočinek. Konkrétně tím myslíme kvalitní spánek. Pro opravdu kvalitní spánek, kdy si odpočine tělesná schránka, mozek i vnitřní orgány, doporučujeme alespoň 3 hodiny před spaním nejíst, mnoho nepit a také se nevěnovat sportovním aktivitám s velkým energetickým výdejem. Jen tak dokáže tělo opravdu vypnout a načerpat potřebnou energii.

Správná strava

Nejsme extrémisté, abychom vám radili přísně veganskou stravu. Na druhé straně je třeba vážně popřemýšlet o skladbě té vaší dosavadní. Pokud se skládá převážně z pečiva, uzenin, hotovek a sladkých nápojů, říkáme vám na rovinu: Tudy cesta nevede. Podle zažitého: Jste to, co jíte, doporučujeme stravu jen z čistých zdrojů a pokud možno co nejkvalitnější. Skládat by se měla z vyváženého množství ovoce, zeleniny, luštěnin, obilovin, kvalitního masa a ořechů. Jako zdroj podpory strevniho mikrobiomu doporučujeme kvašenou zeleninu, např. zelí nebo takzvané pickles. K pití doporučujeme čistou vodu, zelený čaj a kvašené nápoje jako například kombucha.

Mějte nadhled

Velkou část svého života můžete ovlivnit i celkovým pohledem na svět. Važte si příjemných drobností, milujte svoje blízké a uzivejte každou příjemnou chvilku. Nenuťte se do věci, které vás nebaví. Pokud vás vaše práce nenaplňuje, zkuste se zamyslet nad tím, jestli není lepší se poohlédnout po nějaké úplně jiné, která vás bude bavit a obohacovat každý den. 

Jaké máte cesty, jak vrátit tělo do skvělé kondice? Snažíte se pravidelně sportovat, zdravě jíst, aktivně odpočívat? Sdělte nám vaše tajné tipy, jak si udržet co nejdéle mladistvý vzhled i ducha!

Jiří Šenk