Nechte své bydlení rozzářit bytovými dekoracemi!

Bytové dekorace umí mnoho. Jejich přítomnost v bytě nebo domě dokáže z chladného prostoru vykouzlit útulné místečko, které potěší barvami, designem i jednotlivými prvky. Nebojte se kouzlit s polštáři, obrazy, lampami nebo soškami. V bytě má být cítit láska, štěstí a hravost. Pojďme si tedy hrát s bytovými doplňky a dekoracemi.

Rostliny v koupelně!

Ano, myslíme to vážně. I když, možná ne tak docela. Do koupelny bychom totiž živé rostliny raději nepořizovali. Většina z nich totiž nedokáže být bez slunečního svitu. A málokdo má v koupelně střešní okno s přístupem slunečních paprsků. Velkou výhodou jsou proto umělé květiny. Jejich kvalita je dnes na tak vysoké úrovni, že umělou rostlinu nebo květinu poznáme až podle dotyku nebo po přivonění. Užijte si umělou palmu, citroník, bambus nebo dracenu! Nepotřebují zalévat a vydrží zelené mnoho let!

Okrasné hodiny

Hodiny nemusejí být pouhým ukazatelem času. Ten už ostatně dnes každý sleduje také na svém mobilu. Nástěnné hodiny plní proto daleko více roli dekorační, než pouze informativní. Digitální hodiny v techno stylu do moderní kuchyně, nebo retro kukačky do ložnice v podkroví? Půjdou vaše hodiny přesně, nebo si je raději nastavíte o pár minut napřed?

Závěsy třeba podle ročního období!

Milujeme závěsy. Jejich funkce proti slunci je jasná. Není ale jedinou funkcí. Díky správně zvolené barvě závěsů můžete naprosto výrazně ovlivnit celkový dojem a atmosféru v pokoji. Doporučujeme také občas design závěsů vyměnit. Jednou za čas, když je prach znečistí, můžete dát šanci změně a místo kanárkově žlutých použít třeba červeno-černé. V ložnici to může mít i povzbuzující efekt! Jak správně ladit barvy v bytě?

Sezónní dekorace stále v oblibě!

Některé hospodyňky si to prostě neodpustí a s každou změnou ročního období mění také dekorace. Začíná to na vchodových dveřích, kde se střídá podzimní věnec s vánoční sovičkou, po které následují motivy jarních velikonočních vajíček a letních veselých tónů. V interiéru působí nádherně živé květiny a během chladnějších měsíců třeba sušené vazby, které napovídají aktuální roční období. A potom přicházejí Vánoce a s nimi spousta krásných dekorací.

Vánoce se bez dekorací neobejdou

Které vánoční dekorace máte nejraději? Jste za starou klasiku a zdobíte svůj domov jehličím, baňkami a ořechy? Nebo máte rádi divočinu a obalíte světélky jak interiér, tak i exteriér vašeho bydlení? Fantazii se meze nekladou a Santa lezoucí na komín už se prostě stal domácím i v našich končinách. Dejte však pozor, aby se ho některá návštěva nelekla! Nebaví vás každý rok stejný vánoční stromeček? Zkuste ho  ozdobit vlastními poživatelnými ozdobami a během Vánoc je s chutí sníst! Na síti naleznete mnoho rad jak na to.

Pohodlí i barevný efekt!

Jednu dekoraci milujeme obzvláště – polštáře. Ať už na sedačce v obýváku, nebo na palandě v dětském pokoji, tak i v naší ložnici. Bez polštářů se mnoho z nás při spaní neobejde, někdy slouží i jako pelíšky našich domácích mazlíčků. Nebojte se experimentovat s barvami a občas je vyměnit. Váš interiér tak dostane zcela nový rozměr!

Boho, retro nebo moderna?

Stylů, jak zařídit domácnost, je opravdu mnoho. Před tím, než začnete nakupovat bytové doplňky, rozhodně doporučujeme  ujasnit si předem styl, který má ve vaší domácnosti hrát hlavní roli. Zde také platí známé pořekadlo, že méně je někdy více. Oceníte to obzvláště při úklidu. 

Jaký styl máte v interiéru nejraději? Chystáte se na nějakou velkou změnu právě u vás doma? Napište nám, jakou dekoraci máte ve svém domově nejraději, a proč.

Jiří Šenk