Hledáte parkování na letišti Praha a ceny, které zde firmy za své služby požadují, vám připadají nehorázně vysoké? Nabídneme vám řešení!

Hledáte parkování na letišti Praha a ceny, které si tu firmy za své služby účtují, vám připadají nesmyslně vysoké? Není divu. Řada společností nabízejících zde parkovací stání to vážně už poněkud přehání. Ale klid! Není bezpodmínečně nutné, abyste na jejich podmínky vždy přistoupili. Dnes už ne. Konkurence v tomto podnikatelském oboru totiž v posledních měsících citelně vzrostla. Společností, které si vezmou vaše auto na starost, zatímco si budete užívat dovolenou někde v cizině, zkrátka výrazně přibylo a některé z nich se rozhodly, že budou ke svým klientům podstatně vstřícnější. Poskytnou vám parkovací stání mnohem levněji a to aniž by tím nějak utrpěla úroveň jejich služeb.

Rádi byste si u některé z těchto společností před svou další cestou do ciziny rezervovali místo? Nevíte ale, jak na to? Zkrátka zatím netušíte, kde podobnou firmu hledat? Řešení máte doslova na dosah ruky!

Parkování na letišti Praha a ceny, které nikoho nepotěší

Mnohdy až astronomické ceny, na které se musí člověk připravit, pokud hodlá využít služeb některé z firem podnikajících v areálu letiště v pražské Ruzyni, jsou dlouholetým tématem řady diskuzí. Diskuzí, jimž se cestující, který odtud pravidelně odlétá ať už za prací nebo za odpočinkem, obvykle nemá šanci vyhnout. Jde přitom zejména o předražené občerstvení a jak jinak, rovněž o velice drahé parkovné. Pražské letiště rozhodně nemá o cestující nouzi a většina firem se z toho snaží pro sebe vytěžit maximum. Z pohledu podnikatele je to do jisté míry pochopitelné. Zákazník to však nepochybně vidí jinak.

Odlétáte na vytouženou dovolenou? Chcete se vlastním vozem dostat co nejblíže k terminálu, abyste nemuseli slevovat ze svého pohodlí a mohli si rozumně naplánovat cestu? Už se vám ale vyloženě příčí platit předražené parkovné? Poradíme vám, co s tím.

Srovnávač vám nabídne levnější řešení

Není zřejmě žádným překvapením, že na nejdražší služby spojené s parkováním vašeho vozu, můžete narazit přímo v areálu pražského letiště nebo v jeho bezprostřední blízkosti. Většina firem, které zde podnikají, zkrátka není v tomto ohledu ke svým zákazníkům dvakrát vstřícná. Faktem sice je, že existují lidé, kterým to příliš nevadí. Movitější člověk si zkrátka klidně připlatí a to jak za péči o svůj vůz, tak třeba za zrychlené odbavení před odletem. Zkrátka nemusí příliš počítat. Jak ale situaci s přehnaně vysokým parkovným vyřešit, pokud nechcete zbytečně utrácet stovky a někdy dokonce tisíce korun navíc? Co si počít, když vám na penězích záleží a zároveň si při cestě na letiště hodláte užít výhod vlastního vozu?

Je to snadné! Existují totiž spolehlivé internetové srovnávače. Prostě weby, které vám s výběrem cenově dostupného parkoviště pomohou. „Na síti“ jich najdete hned několik. Stačí jen trocha snahy a výsledek se dostaví. Volbou levnějšího provozovatele parkoviště můžete ušetřit docela zajímavou částku, jak je ostatně patrné ze srovnání fiktivních ceníků, které jsme pro vás připravili na základě pečlivě shromážděných dat. 

Porovnání fiktivních ceníků parkovného (v Kč)

Počet dní 1 7 14 21
V areálu letiště 750 – 900 2 350 – 2 900 3 200 – 3 600 4 000 +
V dostupné vzdálenosti 350 – 500 750 – 900 1 250 – 1 450 do 1 900

Pár minut od terminálu, ale s veškerým komfortem

Pravda je, že výrazně levnější parkovací místo vám obvykle nabídne společnost, jejíž odstavná plocha neleží přímo u terminálu, ale je spíše pár minut od něj. Rozhodně to však neznamená, že by tím jakkoliv utrpělo vaše pohodlí. Z dostupných informací jasně vyplývá, že pro naprostou většinu těchto společností je vysoký standard jejich služeb naprostou samozřejmostí. Auto od vás bleskově převezmou, aby nedošlo k žádnému zdržení, a na vlastní náklady vás ihned dopraví až na letiště. Po dobu vaší nepřítomnosti nespustí váš vůz z očí, což je vzhledem k tomu, že jsou auta stále velmi oblíbeným terčem zlodějů, určitě důležité. Zkrátka vám nabídnou ucelený servis, který zpravidla zahrnuje i tyto věci:

  • Důkladné oplocení a kamerový systém
  • Zastřešenou odstavnou plochu
  • Terminál pro platby kartou
  • Možnost použití WC
  • Ruční umytí vozu
  • Možnost rezervace online + věrnostní systém

Na ulici neušetříte!

Snaha ušetřit je při pohledu na neustále rostoucí ceny prakticky veškerého zboží a téměř všech služeb naprosto pochopitelná. A v případě parkovného je díky levnějším parkovacím společnostem také obvykle vcelku úspěšná. Co už ale pochopit nelze, to je konání některých extrémně spořivých jedinců, kteří proto, aby své „cestovní“ výdaje co nejvíce snížili, neváhají odstavit auto jen tak na ulici. Ano, i takoví lidé se mezi námi ještě najdou. Lidé, kteří jsou pro pár stovek korun ochotni riskovat, že se jejich majetek dostane do rukou zlodějů nebo v lepším případě vandalů.

Takovou hloupost byste ale určitě neudělali. Obzvláště nyní, když už víte, že existuje pohodlná a cenově přijatelná možnost, jak své auto před odletem do ciziny zaparkovat. S věrnostním programem lze navíc ušetřit ještě výrazněji, což při častém cestování určitě dává smysl.

A když už jsme u toho, létáte z Prahy často nebo se vydáváte do zahraničí spíše výjimečně?

Jiří Šenk