Blog

Krása Móda

Proč ženy přebraly mužům punčocháče?

Tak nějak odjakživa jsou punčochy a punčochové kalhoty spojeny s ženským pohlavím. Odpověď na otázku, proč tomu tak je, je jasná. jsou to ženy, kdo nosí sukně a minisukně proto, aby nechaly plně vyniknout krásu svých nohou. A právě jemné lesklé punčocháče jim to umožňují. 

Příběh punčocháčů však začíná u pánů. Středověcí panovníci a aristokracie je nosili již od 15. století. Jednak proto, aby se zahřáli, jednak jako symbol svého bohatství a moci. Tito předchůdci dnešních punčocháčů však ještě nebyli vytvořeni pletením, ale šitím z tkaného materiálu. A asi proto, že paní móda je vrtkavá a že muži v tom nevypadali bůhvíjak skvěle, punčocháče později z veřejného vystupování zmizely. Proč jsou dnes samozřejmostí v ženském světě? 
Ukázat víc než nohy
Současný stav věcí má na svědomí radikální proměna evropské společnosti na konci 18. století a úspěšná ženská emancipace. Zkrátka když si ženy prosadily, že mohou nosit kalhoty, velice rychle zjistily, že přiléhavé punčochy  je škoda nosit jenom jako spodky. Navíc slabšímu pohlaví začaly hrát do noty nové materiály. Hedvábí, vlna a největší “bomba” 20. století – nylon způsobily tak masové rozšíření této složky oblečení do ženských šatníků, že se dnes jen těžko věří, že tomu někdy mohlo být jinak. 

Trvalo dost dlouho, než se dámy a jejich obdivovatelé dostatečně namlsali efektu, co dokáže s nohama udělat nylonové nebo silikonové vlákno. Klasická pletená punčocha, určená primárně na zahřátí a rezignující na estetickou funkci, upadla na čas v nemilost a v zavržení. Vypadalo to, že starým a tlustým babičkovským punčochám odzvonilo jednou provždy. Jenže skutečná kvalita se nakonec prosadí. Dámské teplé punčochy si nakonec vydobyly respekt zpět.   
Zahřejí a zkrášlí
Důvodů je hned několik:

Každý, kdo rozumí vlastnostem používaných materiálů nebo měl silonky někdy na sobě, ví, že jejich funkce se omezuje pouze na podtržení přitažlivosti. Jinými slovy: dovedou být zatraceně sexy, ale je v nich docela zima. Silnější punčocháče mají v popisu práce zahřívat, aniž by nohy nějak hyzdily. 
Tlustší punčocháče hodně vydrží, s trochou štěstí a dobrou péčí mohou být nošeny ve skvělé kondici několik měsíců až let. To je výrazně zvýhodňuje před silonkami, které nezřídka kvůli proděravění končí v koši po jednom použití. 
V teplých punčochách si může dovolit minisukni každá žena, která má chuť. Věk či nadváha přestávají být omezujícím limitem. Tyto kalhoty dovedou totiž skrýt křečové žíly a další skutečné nebo domnělé nedostatky. Korpulentní dámy s objemnějšími stehny a lýtky se  v nich cítí komfortněji; vždyˇto jsou to vlastně přiléhavé kalhoty, jež v tmavých barvách dovedou opticky zeštíhlit. 
Teplé punčocháče skýtají prostor pro různé barevné a vzorované kreace, které ocení zejména dospívající dívky a mladé ženy. Takové jsou vhodné na běžné všední nošení k obyčejným jednobarevným šatům. Rozzáří den, jsou znakem osobitosti a den ve škole nebo v práci je s nimi hned veselejší. Díky střídání několika druhů punčocháčů takto lze vytvářet množství různých outfitů vpodstatě za babku. 
Jsou- li vyrobeny z přírodních materiálů, jsou vhodné na podvlečení pod kalhoty v extrémně mrazivých dnech, protože jsou prodyšné a nevytvářejí statickou elektřinu. 

Dámské k dámskému
Takže se schválně běžte podívat do šuplíků, kolik a jakých typů punčoch doma máte. Vzhledem ke střídání ročních období a poměru slavnostních a všedních příležitostí by měl být poměr teplých a jemných přibližně vyrovnaný. Jejich absolutní počet ovlivňuje záliba majitelky v nošení sukní a šatů. K těm punčocháče patří, a proto od mužů tak rychle emigrovaly. 

Nosíte sukně a šaty i během chladnějších období?

Krása Zdraví

Nechme zazářit nejmladší buňky

Že hadi čas od času – konkrétně je to jednou až dvakrát do roka – svlékají kůži, ví každý. Ale že k podobnému procesu dochází také u druhu homo sapiens, už si tolik neuvědomujeme. Není to totiž tak do očí bijící, nicméně zbytky staré kůže zůstávají na pokožce a brání novým buňkám zazářit v celé kráse. Recept na odstranění této nepříjemnosti se nazývá peeling. Princip je jednoduchý: vysloužilá kůže se odstraní, aby se postupně vytvořila vrstva nové hladké kůže.  Peeling zajistí, že pokožka se zbaví starých šupinek. Odstraní také nečistoty, a tak se pleť opět rozzáří. Peeling rovněž podporuje krevní oběh a stimuluje obnovu buněk. 

Na vině toho, že pokožka ztrácí krásu, nejsou pouze odumírající buňky. S přibývajícím věkem vzhled pleti ovlivňují pigmentové skvrny,  jizvy nebo skvrny po akné. A samozřejmě vrásky. Pokud se nechceme hned uchýlit k drastickým metodám, jako je facelift, můžeme jako jemnější – a po jistou mez velmi účinnou – alternativu použít peeling. A protože kůže je ochranný obal celého organismu, obvykle se nesoustředíme jen na obličej, ale opatřujeme si peeling na tělo. Tělovým peelingem nebo sprchovým peelingem lze celé tělo vyhladit a učinit pokožku pružnější a vnímavější k pečujícím produktům.
Peeling používají také dermatologové
V kosmetice a estetické medicíně je peeling poměrně široký pojem. Rozlišují se kosmetické peelingy, které si můžete udělat sami doma v koupelně, a lékařské peelingy od odborníka. 

Kosmetické peelingy fungují na základě mechanických procesů: Produkty obsahují abraziva, kterými jemně odstraňujeme přebytečné kožní buňky z obličeje i z těla. Nízkokoncentrované peelingy z ovocných kyselin a enzymové peelingy jsou také dopručovány pro samoošetření. Lékařské peelingy naopak smí používat pouze dermatolog. 

Mezi peelingy, které se provádí rukou lékaře patří střední a hluboký chemický peeling, laserový peeling a mechanická dermabraze.
Příroda nabízí víc než dost
Lékárny a drogerie mají na skladě širokou škálu peelingových produktů, které můžete použít doma k vyhlazení pokožky. Jako “brusivo” se používá široká škála materiálů, například:

jemný křemičitý písek, pemza a dřevitá moučka
mleté ​​pecky oliv, broskví nebo meruněk
kuchyňská či mořská sůl
kamenné cukroví, krystaly cukru
hlín, písek, mletá káva
plastové částice vyrobené z polyethylenu (PE), polypropylenu (PP) a polyuretanu,
oxid hlinitý
voskové perličky

Kromě mycích účinných látek obsahuje sprchový peeling drobné abrazivní částice, většinou syntetické povahy, jako jsou polyetylen či nylon. Jsou o něco hrubší než přípravky na peeling na obličej.

Jiným typem je ovocný kyselinový peeling. V jeho případě jde o povrchový chemický peeling. To znamená, že kyselina proniká do horní zrohovatělé vrstvy kůže a uvolňuje odumřelé buňky.. Slupky z ovocných kyselin většinou pracují s kyselinou glykolovou, která se získává z nezralých hroznů nebo z cukrové třtiny. 
Hygiena pro zkrášlení a zážitek
Použití všech samoobslužných peelingů je stejné: Naneseme si část peelingové hmoty na prsty a jemnými krouživými pohyby masírujeme obličej, krk a dekolt, případně cokoliv dalšího, co jsme předtím navlhčili. Poté zbytky smyjeme vlažnou vodou.

V době, kdy máme plastů kolem sebe více než moc, je peeling z přírodních produktů jasná volba. Pokožce nemůže ublížit a jeho přidanou hodnotou je přirozená intenzivní vůně. Kdo chce ušetřit, může si za zvlášť nízkou cenu vyrobit vlastní obrušovadlo ze soli nebo kávy. Připraví se tak ale o výjimečný zážitek působení kvalitního peelingu.

Věnujete pokožce těla stejnou péči jako té obličejové?

Krása

Odstranění znamének není jen nutností, ale i účinnou prevencí

Váháte, zda absolvovat odstranění znamének? Tyto kožní útvary nejsou jen estetickou vadou na kráse. Mohou být příčinou vzniku velmi nebezpečné a zákeřné rakoviny kůže.  Jejich odstranění představuje nejúčinnější formu prevence. Přečtěte si, jak probíhá vyšetření dermatoskopem a jak často byste měli preventivní kontroly absolvovat. Dozvíte se také hlavní důvody, proč byste neměli zákrok odkládat a jakými způsoby lze znaménka efektivně odstranit. Odstranění znamének je rychlé a efektivní Než se ale vydáte na plastickou chirurgii, vaše první kroky povedou do ordinace dermatologa. Objednat se můžete rovnou, nepotřebujete doporučení vašeho obvodního lékaře. Dermatologové jsou ale vcelku vytížení, proto se objednejte co nejdříve, abyste na preventivní vyšetření nemuseli čekat týdny či měsíce. Jak probíhá vyšetření dermatoskopem? Nemáte s tímto přístrojem zatím žádné zkušenosti? Ničeho se neobávejte, vyšetření dermatoskopem je naprosto bezbolestné. Jedná se o malé zvětšovací zařízení, které lékař přiloží těsně na kůži a pozoruje zvětšené struktury znamének. Takto lékař zkontroluje každé znaménko. Pokud jich máte na těle víc, počítejte s tím, že bude vyšetření časově náročnější. V případě, že lékař nenašel žádné “podezřelé” znaménko máte dvě možnosti: Necháte si největší znaménka odstranit z estetických nebo preventivních důvodů a každý rok budete absolvovat preventivní vyšetření ostatních znamének.Nepřistoupíte na odstranění z preventivních důvodů a budete jen pravidelně chodit na kontroly. V některých případech vám lékař zákrok vysloveně doporučí. Řiďte se pokyny lékaře a objednejte se co nejdříve na chirurgické odstranění. Pokud existuje jen stín podezření, že se jedná o melanom, je vyříznutí nejlepší možnou variantou. Znaménko je nutné podrobit histologickému testu, proto není vhodnou alternativou odstranění s pomocí laseru nebo dalších méně invazivních metod, protože při nich dochází k úplnému zničení znaménka, takže následně nelze provést jeho histologii. Rakovina kůže je tichý zabiják. Podceňovat prevenci se vám může krutě vymstít! Lékaři ročně odhalí kožní melanom u 2 700 lidí, z toho 400 na toto onemocnění umírá. Důsledná prevence může zachránit život! Čím dříve začnete podezřelý útvar na kůži řešit, tím větší jsou vaše šance na úplné uzdravení. Za vysokou úmrtnost může především pozdní příchod k lékaři. Hlavními rizikovými faktory jsou: velký počet mateřských znamének,světlá pokožka (fototypy I. a II.),spálení od sluníčka ( i to které se vám přihodilo kdysi v dětství) – čím častěji jste se spálili, tím vyšší je riziko, že se u vás rozvine rakovina kůže,časté slunění a návštěvy solária,vznik nových znamének po 35. roku. Opalovací krém je v létě absolutní nezbytnost A to nejen během dovolené u moře, ale i při běžných každodenních činnostech jako je práce na zahrádce, nebo cesta do práce. Nebezpečné UV záření na nás nečíhá jen v prázdninových destinacích.  Skutečnost je ale taková, že Češi nepoužívají opalovací krémy ani během cíleného slunění, a to alarmujících 30 % dotazovaných. Takové chování je doslova hazardem s vlastním zdravím. Opalovací krém s odpovídajícím SPF faktorem byste přitom měli opakovat v pravidelných časových intervalech, abyste vaší pleti poskytli dokonalou ochranu. Děti a osoby se světlým fototypem pleti by měli i v našich podmínkách používat opalovací krémy s nejvyšším faktorem SPF 50. Pro koho je vhodné odstranění znaménka laserem? Laser nezanechá tak velkou jizvu, jako chirurgické vyříznutí. Je tedy vhodným řešením pro estetické zákroky na viditelných místech (na obličeji, krku nebo v dekoltu). Touto efektivní metodou můžete odstranit neškodná mateřská znaménka a různé kožní výrůstky, u kterých není nutné následné histologické vyšetření. Chirurgické vyříznutí je nejbezpečnějším způsobem, jak se zbavit znamének Zákrok provádí výhradně kvalifikovaný lékař, který vyřízne znaménka skalpelem. Následuje histologie, která bezpečně odhalí případné nádorové bujení. Mažete se celé léto poctivě krémem, nebo jej používáte jen sporadicky? Chodíte na pravidelné kontroly, nebo jste si nechali znaménka preventivně odstranit?
Krása

Odstranění tetování – zkušenosti s laserem má většina tuzemských klinik. Odborníků, na které se můžete spolehnout, neustále přibývá

Jaké mají s odstraněním tetování zkušenosti odborníci na tuzemských klinikách estetické medicíny? Která metoda je pro realizaci zákroku nejvhodnější a s jakými postupy se už v podstatě nesetkáte? A co můžete od celé procedury asi tak očekávat? Zbavíte se tetování dokonale a pokud možno také bezbolestně?

Jestliže jste připraveni dát „permanentní“ výzdobě svého těla definitivní sbohem, pak si možná kladete podobné otázky. A dobře děláte! To, jakou metodu zvolíte nebo jaké specialisty vyhledáte, je velice důležité. Významně tím ovlivníte výsledek zákroku. Je proto jedině rozumné, chcete-li si předem opatřit maximum dostupných informací. Abychom vám situaci usnadnili, připravili jsme stručný souhrn toho nejpodstatnějšího, co by vás mělo zajímat. Snad se díky tomu svěříte do rukou takových odborníků, kteří si s vaším problémem spolehlivě poradí.
Odstranění tetování – zkušených odborníků přibývá
Tetování je bez nadsázky staré jako samo lidstvo. Rozmanitými motivy se naši předci zdobili už před několika tisíci lety. Někdy tak činili třeba jen z pouhé „rozmařilosti“. Mnohem častěji to však dělali proto, aby dali najevo příslušnost k nějakému kmeni či ke konkrétní společenské vrstvě. Časy se však zásadně změnily a dnes je tetování široce rozšířeným módním trendem. A i když se ještě najdou země, ve kterých je takové zdobení považováno za nežádoucí, v mnoha koutech planety se s potetovanými lidmi potkáte doslova na každém kroku. Rostoucí obliba tetování má však i svou odvrácenou stránku. Co máme na mysli? Je to prosté.

Čím více jedinců podléhá tomuto trendu, tím více se mezi nimi objevuje těch, co tak činí bez rozmyslu. A mnozí lidé se proto po nějakém čase rozhodnou svého tetování zase zbavit. Na koho se obracejí? Na specializované kliniky, na nichž mají právě díky rostoucímu počtu těchto „klientů“ s podobnými zákroky stále více zkušeností. 

Odborníků, kteří si s vaším problémem poradí, proto jednoznačně přibývá. A to nejen ve světě, ale i u nás. V tomto ohledu máte tedy nepochybně štěstí!
Na „brutální“ metody zapomeňte!
Jak jsme už zmínili, „kultura“ tetování má předlouhou historii. Je proto jasné, že důvody, kvůli kterým se lidé takto zdobí, procházely určitým vývojem a mohou být proto rozmanité. Od příslušnosti k určité skupině či vrstvě společnosti, přes prostou snahu odlišit se až po touhu zakrýt nějakou jizvu nebo jinou tělesnou nedokonalost.

Je také pochopitelné, že svůj vývoj prodělaly rovněž metody, které se k odstranění tetování používají. Vše přitom začalo prostým a poněkud „brutálním“ seškrabáváním svrchních vrstev ozdobené kůže. Něco takového byste jistě zažít nechtěli. Časem však přišly ke slovu postupy přece jen poněkud sofistikovanější. Například ? Pokud jste se rozhodli svého tetování zbavit, mohli jste si zpravidla zvolit jedno z těchto řešení:

Vyříznutí – poměrně bolestivý chirurgický zákrok, po kterém téměř vždy zůstávají  stopy
Vybroušení – metoda prováděná pomocí speciální frézky, kterou se motiv z kůže postupně obrousí. Jde o nepříjemný zážitek s nejistým výsledkem
Použití roztoku – obvykle poměrně zdlouhavé řešení. Nežádoucího obrázku se nikdy nezbavíte docela. Zpravidla pouze vybledne

Vysoká úroveň tuzemských klinik není tajemstvím
Výše uvedené metody se vám příliš nepozdávají? Není divu. Nejsou dvakrát dokonalé a právě proto se s nimi setkáte už jen výjimečně. Chcete si dopřát něco lepšího a uvažujete, zda by nebylo nejlepší obrátit se na některou z renomovaných klinik estetické medicíny někde v zahraničí? To sice nezní špatně, ale věřte, že cestování do ciziny by bylo zbytečné. Šlo by nejen o ztrátu času, ale také peněz. Moderní a poměrně levné péče se vám totiž dostane i doma. Proč tedy cestovat třeba přes půl Evropy? A z jakého důvodu sahat do peněženky hlouběji, než je nezbytně nutné? 

Vysoká odborná úroveň tuzemských klinik i příznivá cenová hladina jejich služeb totiž nejsou žádným tajemstvím. 

V České republice je úzce specializovaných pracovišť estetické medicíny dostatek. A naprostá většina z nich je vybavena těmi nejmodernějšími přístroji. O jakých přístrojích je řeč? Jakou metodu vám zdejší odborníci nejčastěji nabídnou?
Laser hraje prim
Díky překotnému rozvoji medicíny můžete na všechna zastaralá a nedokonalá řešení vašeho problému zapomenout. Pokud vám nestačí nechat si původní motiv pouze přepracovat a rádi byste se ho zbavili docela, pomůže vám laser! Moderní laserové přístroje jsou dnes už zcela samozřejmou součástí vybavení naprosté většiny klinik. V estetické medicíně zkrátka hrají prim. A jak fungují? Nejprve zmiňme příjemný fakt, že pracují téměř bezbolestně. Což řada lidí jistě ocení. Fungují na bázi přesně cílených laserových paprsků, které postupně rozbijí barvivo, jímž je tvořeno tetování. A co se pak stane s tímto  barvivem? Je odplaveno mízním systémem lidského těla. Vypadá to vcelku jednoduše, ne? A jednoduché to také je! 
Výborné výsledky
Výsledek zákroku samozřejmě závisí na hloubce tetování a také na kvalitě a barvě použitého inkoustu. Někdy postačí pouhá tři „sezení“ či chcete-li, dílčí procedury. Jindy pak musíte služeb laseru využít vícekrát. Nakonec však drtivá většina pacientů odchází spokojena. Není proto divu, že je laserová metoda zdaleka nejrozšířenějším postupem, který se pro likvidaci tetování používá. Doporučí vám ji každý zkušený odborník!

Co vás k úvahám o odstranění tetování přimělo? Někdo vás do zákroku nutí nebo jste se pro něj rozhodli sami? A jak dlouho už o celé věci přemýšlíte?

Zdraví

Podpořte obnovu vlastního těla!

Lidské tělo se během svého života mění, vyvíjí, a někdy dostává doslova  zabrat. Máme na mysli nevhodnou stravu, kouření, špatnou hygienu, ale i nemoci a nechtěné nepříjemné úrazy. Jak pomoci vlastnímu tělu, aby bylo co nejzdravější? Aby mělo dostatek energie a ještě jako bonus skvěle vypadalo? Projděte si s námi několik tipů, jak se dobře cítit i vypadat. Možná je to jednodušší, než si myslíte!
Meditujte
Fyzické tělo je potřeba podpořit pomoci psychiky. Psychika se totiž naprosto zásadně projevuje na tom, v jakém fyzickém stavu je tělo je, a také na tom, zda-li bude jeho imunitní systém dostatečně odolávat útokům nemocí. Dopřejte si proto pravidelnou duševní očistu – meditaci. Najdete si klidné místo – ať už doma nebo třeba na terase či během procházky lesem – a zkuste se zastavit. Dejte si přiměřený čas na uvolnění. Meditaci můžete realizovat i pomocí nahrávky s meditační hudbou.
Jak je to s vlasy?
Ty jsou svým vzhledem jednoznačným indikátorem vašeho zdravotního a psychického stavu. Musí se ovšem brát v potaz i genetické předpoklady člověka. Stav vlasů může být negativně ovlivněn také těhotenstvím a kojením. Pokud však vlasy padají více, než je běžné, něco je v nepořádku. Zkuste se zaměřit na odstranění stresových faktorů a také zavést stravu bohatou na minerální látky a vitaminy. Existuje také řada výživových doplňků, které výrazně pomáhají podporovat rychlý růst vlasů. Ten můžete ovlivnit také výběrem správné vlasové kosmetiky.
Podpořte mladistvý vzhled
Některé stavební látky jsou v tele zastoupeny více a některé v menší míře. Jedním ze stavebních prvků lidského organismu je i kolagen. Nalezneme jej v kloubech, chrupavkach, v kostech, je součástí kůže, podkoží a ovlivňuje jejich pružnost, vzhled a celkovou kvalitu. 
Spánek jako elixír mládí
Pokud chcete být zdraví a dobře vypadat, musíte také věnovat tělu dostatečný čas na hluboký odpočinek. Konkrétně tím myslíme kvalitní spánek. Pro opravdu kvalitní spánek, kdy si odpočine tělesná schránka, mozek i vnitřní orgány, doporučujeme alespoň 3 hodiny před spaním nejíst, mnoho nepit a také se nevěnovat sportovním aktivitám s velkým energetickým výdejem. Jen tak dokáže tělo opravdu vypnout a načerpat potřebnou energii.
Správná strava
Nejsme extrémisté, abychom vám radili přísně veganskou stravu. Na druhé straně je třeba vážně popřemýšlet o skladbě té vaší dosavadní. Pokud se skládá převážně z pečiva, uzenin, hotovek a sladkých nápojů, říkáme vám na rovinu: Tudy cesta nevede. Podle zažitého: Jste to, co jíte, doporučujeme stravu jen z čistých zdrojů a pokud možno co nejkvalitnější. Skládat by se měla z vyváženého množství ovoce, zeleniny, luštěnin, obilovin, kvalitního masa a ořechů. Jako zdroj podpory strevniho mikrobiomu doporučujeme kvašenou zeleninu, např. zelí nebo takzvané pickles. K pití doporučujeme čistou vodu, zelený čaj a kvašené nápoje jako například kombucha.
Mějte nadhled
Velkou část svého života můžete ovlivnit i celkovým pohledem na svět. Važte si příjemných drobností, milujte svoje blízké a uzivejte každou příjemnou chvilku. Nenuťte se do věci, které vás nebaví. Pokud vás vaše práce nenaplňuje, zkuste se zamyslet nad tím, jestli není lepší se poohlédnout po nějaké úplně jiné, která vás bude bavit a obohacovat každý den. 

Jaké máte cesty, jak vrátit tělo do skvělé kondice? Snažíte se pravidelně sportovat, zdravě jíst, aktivně odpočívat? Sdělte nám vaše tajné tipy, jak si udržet co nejdéle mladistvý vzhled i ducha!

Erotika

Neklape vám to v posteli? Máme pro vás pár rad!

Vztah dvou lidí by měl fungovat po všech stránkách. Vše, co se ve vztahu děje, jej do budoucna ovlivňuje. Měly by tedy fungovat všechny jeho aspekty. Máme na mysli city, vzájemnou přitažlivost, toleranci, respekt, úctu, ale také sexuální potřeby obou partnerů. Pokud některá z těchto oblastí skřípe, musíme se mít na pozoru. Co když nám to například neklape v posteli? Jakým způsobem navrhujeme řešit problémy monogamního vztahu, když to z nějakého důvodu neklape v intimním prostředí? Znáte příčinu? U všech problémů, a to nejen ve vztazích, je potřebné zjistit, z jakého důvodu problémy vznikají. Problémy v sexuální oblasti mohou mít původce v mnoha ohledech. Dlouhodobý vztah a nuda v posteli Co si budeme povídat, jen málokterý vztah má po deseti letech stejnou sexuální frekvenci a náboj, jako tomu bylo v počátcích. První rok, kdy pár doslova nevyleze z postele, je proste již nenávratně pryč. Musí tomu ale opravdu tak být? Naše rada zní: s jídlem roste chuť! Můžete namítnout, že jídlo se sexem moc nesouvisí, my však radíme, abyste si sex prostě naplánovali. Když znovu ochutnate sexuální hrátky a bude se vám to líbit, frekvence intimních radovánek zase vzroste a nebudete možná ani sami chápat, proč jste se vzájemně v intimnostech odbývali. Přípravky z lékárny nebo bylinky? Ano, občas tělo potřebuje trochu nakopnout. Nebojte se proto vyzkoušet nějaké podpůrné prostředky. Existuje mnoho možností řešení problémů, které mohou komplikovat sexuální život. U mužů se pomocí medikace řeší problémy s nedostatečnou erekcí, u žen zase může sex komplikovat slabé nebo žádné zvlhčení. Příroda je mocná čarodějka, i tyto problémy mohou najít řešení v bylinné terapii. Už se nepřitahujete? Partner má výstavní pivní mozol, ňadra ženy poklesla kvůli kojení a její bříško už také není pevné jako kdysi? Nezoufejte! Zkuste se více zaměřit na stravování a zařaďte do svého programu také sportovní aktivity nebo alespoň delší procházky. To se projeví i na vašem celkovém zdravotním stavu. Pokud mate odvahu, můžete svěřit svá těla do rukou odborníků. Ti dovedou dnes díky plastickými operacím nebo i neinvazivním metodám zmenšit vypouklé bříško, nebo povislá ňadra.  Líbejte se a mazlete! Každý člověk potřebuje občas obejmout a pomazlit! Nevěnuje proto všechnu svou něhu výhradně dětem. I vás partner touží po dotycích. Ruku na srdce, kdy jste se naposledy pořádně a opravdu vášnivě líbali? Pokud si nemůžete vzpomenout, rychle to napravte. Večer jen ve dvou Pokud váš sexuální život upadá kvůli dětem, zkuste naplánovat jejich hlídání. Nic vašemu vztahu neprospěje víc, než příjemný večer se slavnostní večeři, dobrým vínem a třeba společným sledováním filmu.  Předehra je pořád in! Pokud vás rychlovky nebaví, je na čase oprášit kouzlo předehry. Můžete si pustit příjemnou relaxační hudbu a třeba si spolu zatancovat! Jako předehra jsou také výborné senzuální masáže, které dokážou rozvášnit vaše smysly! Masírujte se vzájemně, uvidíte, že vás to k sobě zase přiblíží a sexuálně nastartuje! Nebojte se experimentovat! Pokud existují sexuální praktiky, které jste zatím s partnerem neměli odvahu vyzkoušet, možná j na to právě teď nejvhodnější doba!  Udělejte partnerovi překvapení a oblečte se do sexy kostýmu! Ochutnejte společně nějaká zaručená afrodiziaka! Kupte partnerovi nějaký odvážný darek! Pusťte si třeba erotický film. A nejdůležitější rada na závěr! Nenechte nudu proniknout do vašeho vztahu, ani do vaší postele! A co u vás doma? Je to pořád žhavé jako ve Žhavých výstřelech? Nebo se právě potýkáte s nepříjemným obdobím sexuálního útlumu ve vztahu? Napište nám, jestli se vám daří rozdmýchat staré vášně!
Novinky

Už jste nedobrovolně prožili den bez mobilu? Pozor! Ani chytrým telefonům se pády nevyhnou

Rozbití mobilního telefonu je vždy nepříjemnou. Nejen kvůli tomu, že se jedná  dost drahý přístroj. Vždyť cena není vše. V současnosti je spjata s jeho užíváním už velká část naší existence. A i jeho jednodenní absence může člověku zkomplikovat život. Proto jej chraňte, jak nejlépe dokážete. Prevence je vždycky lepší než řešení následků. 
Displej je na mobilu to nejdůležitější a také nejzranitelnější 
Doby, kdy se šlo obejít bez mobilu, už jsou dávno pryč. Ty  se už propojily se s naším životem tak, že jen málokdo vychází z domu, aniž by jej zanechal na stole či poličce. Spíše naopak. Také se pro mobil vracíte, i když jdete jen kousek do obchodu?   

A právě jejich věčné používání se stává největší Achillovou patou. Ještě vám mobil z ruky během používání nevypadl? Tak to patříte ke šťastné menšině. Většina už se přesvědčila o tom, že škodách rozhoduje úhel a místo dopadu. Odřenina není problém, prasklý displej už ano.  

Chcete-li aby vám mobil sešel věkem nebo vaším rozhodnutím, je ochrana displeje to nejlepší, co  můžete udělat.  
Ochranné sklo a fólie dokáží zabránit mnohým problémům 
Pořízení tvrzeného skla nebo ochranné fólie by mělo být prvním krokem, který uděláte, jakmile svůj mobil zaplatíte. Jedná se o velmi efektivní ochranu, která v mnoha případech dokáže minimálně zabránit tomu nejhoršímu. 

Nejefektivnějším ochráncem je tvrzené sklo. Jeho nevýhodou je však vyšší cena. Také je dobré počítat s tím, že v případě pádu bude displej ochráněn, ovšem bude potřeba koupit nové sklo. 
Ochranná fólie je cenově dostupnějším řešením. Z podstaty věci však neposkytuje takovou ochranu jako právě sklo. Fólie vybírejte pečlivě. Některé mohou dělat při lepení bubliny, jiné zase nemusí dobře nepřenášet dotyk. Používání mobilu se pak stává ne zrovna příjemnou záležitostí. 

Kryty chrání, ale i mění design
Další možností, jak svůj telefon chránit, je koupě krytu. Nejlepší volbou je pak kombinace s další ochrannou displeje – buď tvrzeným sklem nebo fólií.  

Kryty jsou hojně oblíbené mezi uživateli přístrojů firmy Apple. Kryt na iPhone 7, SE a další řady totiž dokáže vašeho miláčka nejen ochránit, ale hlavně jej odlišit od ostatních. A na to si mnoho fanoušků této značky hodně potrpí.  

Mezi jakými kryty lze volit? 

Silikonové kryty se velmi příjemně drží. Můžete je mít v mnoha provedeních, barvách i stylech. Jdou lehce měnit a jsou velmi příjemné na dotek. 
Skleněné kryty nechávají telefonu jeho vzhled a zároveň mu poskytují dobrou ochranu před mechanickým poškrábáním. Nevýhodou představuje fakt, že v případě pádu možná zachrání telefon, ony samy to většinou však nepřežijí. A bude potřeba koupě nového. 
Pevné kryty dodávají telefonu robustnější charakter. Ty s extra vyztuženými rohy jsou oblíbené u mužů, protože mobilům dodávají drsnější vzhled. Zajímavostí je, že přesto bývají většinou tenčí než ty silikonové.

Pouzdro zajistí soukromí
Máte-li zvědavé kolegy, spolubydlící či spolužáky, kteří velmi rádi pokukují po tom, co se děje na vašem displeji, může být řešením koupě pouzdra na mobil. Nikdo neuvidí, co se vám zrovna v nestřeženém okamžiku objeví na displeji. 

V případě, že si necháte pozornost velmi snadno ukrást děním na sociálních sítích nebo kontrolou různých upozornění, může být toto i způsob, jak se lépe soustředit a nevěnovat vašemu telefonu tolik pozornosti. Vše před vámi totiž bude skryto. Máte-li však podezření, že vám sledování mobilu zabírá až nezdravě příliš mnoho času, ani koupě pouzdra vám v tomto případě nepomůže. A je potřeba radikálních řešení. Chcete vědět, jak na digitální detox?  

Jak jste na tom s používám telefonu vy? Myslíte, že byste digitální detox také potřebovali? 

Krása Zdraví

Péče po microbladingu jako základ jeho úspěchu

Důsledně dodržovaná péče po microbladingu je pro jeho zdárný výsledek klíčová. Ale nebojte se, nejde o nic náročného či zatěžujícího. Držte se našich jednoduchých doporučení a vaše obočí bude po zhojení jako ze škatulky. 
Péči po microbladingu nepodceňujte! 
Hojení po zákroku permanentního makeupu nějakou dobu trvá a vyžaduje jistou trpělivost. Po aplikaci se barevný odstín teprve ustaluje.

Erotika

Sexy košilky sluší každé dámě bez ohledu na věk nebo postavu. Na co si dát pozor při výběru erotického prádla?

Sexy košilky dokáží vzbudit touhu v každém muži! Avšak je třeba zvolit takové, které budou lichotit vaší postavě a odpovídat vkusu vašeho partnera. Ne každý střih je vhodný pro všechny dámy. Sebevědomé ženě budou slušet odvážnější modely, stydlivější by měla volit raději romantičtější kousky. Chcete-li se o moderních erotických košilkách dozvědět něco více, abyste při jejich nákupu nesáhly vedle, pak si nenechte ujít následující článek. Sexy košilky pro vyvolání touhy Košilky patří mezi nejběžnější oblečení na spaní, protože jsou lehké, vzdušné a pohodlné. U erotického prádla je to ale trochu jiné. Nemá primárně sloužit k tomu, aby se v něm pohodlně spalo, ačkoliv ani to se nevylučuje. Často je však potřeba v erotickém oblečení překonat určitou míru nepohodlí. Obecně platí, že modely určené pro vyvolání sexuální touhy jsou skromné na použitý materiál a spíše kůži odhalují než zakrývají. Dejte však pozor, abyste na první pohled neodhalily vše, je dobré nechat prostor pro partnerovu fantazii a vyvolat v něm trochu zvědavosti Jaký zvolit střih podle typu postavy Co žena, to jiná postava. Někomu příroda nadělila velká prsa, jiným zase dlouhé štíhlé nohy. Na každou postavu se najde takové prádlo, jež zdůrazní přednosti a zakryje nedostatky.  Štíhlá figura – štíhlé ženy by měly dát na odiv svou figuru, upozornit na útlý pas a ukázat štíhlé nohy. Skvělou volbou pro vás bude upnutá mini košilka pod zadeček, doplněná sexy podvazky.Kypré tvary – dámy, které mají plnější proporce, by se měly zaměřit na prádlo, jež zvýrazní jejich přednosti. Máte-li například větší bříško, oblékněte se do košilky, která je v této oblasti volnější a zároveň má ale svůdný výstřih, který odláká všechnu pozornost od problematických partií. Velké poprsí – pokud vás příroda obdařila, určitě toho využijte a oblékněte sexy prádlo s velkým výstřihem nebo bandáží v oblasti hrudníku. Malá prsa – v případě menšího poprsí se zaměřte na košilky s mini sukní. Využijte podvazky a nohavičky, aby byla zvýrazněna spodní část těla. Investujte do kvalitního materiálu Při výběru sexy prádla je potřeba brát zřetel na použitý materiál. Ten může za to, jak se budete v košilce cítit a částečně ovlivňuje výsledný vzhled modelu. Nekvalitní textilie mohou navíc způsobit rychlé opotřebení a výrazně zkrátit životnost daného kousku. Mezi nejčastěji využívané materiály pro tento druhy oblečení patří: Satén – tkanina vhodná především pro romantické sety a košilky.Je velice příjemný na dotek a sluší každé ženě.Bavlna – nejodolnější textilie, která je naprosto spolehlivá a příjemný na těle.Latex – tento materiál je vhodný zejména pro některé odvážnější modely, které často využívají nadšenci do bdsm.Krajka – na nočním prádle se často setkáte s krajkovými prvky, dbejte na to, aby se jednalo o kvalitní jemnou krajku, která vás nebude nikde škrábat. Erotické prádlo pro odvážné Pokud si potrpíte na trochu drsnější sexuální praktiky a máte doma stejně nadšeného partnera, pak bude potřeba sáhnout po něčem pikantnějším. Velmi dobře v tomto směru poslouží bandážové podprsenky a kalhotky. Ty se skládají z několika tlustších šňůr a prakticky odhalují vaše intimní partie a některé části díky lehkému zaškrcení více zdůrazňují. Velmi zajímavá je košilka, kde vršek tvoří bandážové popruhy a spodní díl sukně. V šatníku každé odvážnější dračice by určitě neměla chybět ani latexová mini košilka. A to už je úplně vše k tématu sexy noční košilek. Našli jste si to své? Věříme, že už máte celkem jasnou představu o tom, co by vám mohlo slušet. Dočetli jste se, jak vybírat erotické prádlo podle typu postavy, a které materiály jsou pro tento druh oblečení nejčastěji používané. Teď už stačí jen vyrazit do nákupy! A jaký vztah k erotickému prádlu máte vy? A který typ nočních košilek nejraději oblékáte? Dáváte přednost romantickým setům z jemného saténu, nebo si potrpíte na odvážný latex? Nebojte se s námi podělit o svůj vkus v komentářích!
Vývoj webu

SEO optimalizace webu v otázkách a odpovědích

Jestliže jste se dosud SEO optimalizaci webu bránili, je ten nejvyšší čas to napravit. Jinak je docela dobře možné, že se vaše webové stránky propadnou do hlubin internetu. Pokud se to už nestalo… Už dávno neplatí, že stačí mít dobré webové stránky a publikum přijde samo. Je třeba jít mu naproti právě pomocí zviditelnění webu v rámci organického vyhledávání.