Chystáte výbavičku? Máte už mantinely do postýlky?

Mantinely do postýlky jsou jednou z významných součástí výbavy pro novorozeně a malého kojence. Zkušenější maminky vědí, že mantinely mají jak bezpečnostní, tak praktický, ale i velmi dekorativní funkci. Jaké mantinely pořídit? Které z nich jsou praktické a které právě mezi maminkami frčí?

Postýlka je základ!

Postýlku pro vašeho novorozeného miláčka vybírejte pečlivě. Hledejte tu nejpraktičtější postýlku. Během prvního půl roku života miminka ji totiž budete využívat mnohokrát za den. Promyslete také, jestli budete chtít postýlku přilepenou k manželské posteli, nebo jestli bude mít miminko vlastní pokoj hned od začátku. Od toho se také odvíjí typ a velikost postýlky. Existují i rodiče, kteří plánují miminko umístit k sobě do postele. Pediatři ale před tímto způsobem spaní varují.

Jakmile budete mít vybranou tu správnou postýlku a do ni pořízenou vhodnou matraci, už vám zbývá vybírání těch roztomilých a něžných vzorů povlečení a vybavení do postýlky. Jedním z nich jsou mantinely a sety s mantinely, dalšími třeba dětské spací pytle a fusaky nebo samostatné povlečení na ty nejmenší peřinky.

Výhody postýlek s mantinely

Důvodů pro pořízení mantinelů do postýlky je samozřejmě více:

  • Pohodlí – miminko je s nimi zkrátka jako v bavlnce. A nehrozí, že si o postýlku přivodí zranění. Třeba otlačení hlavičky nebo naraženou ručičku.
  • Bezpečnost – díky mantinelům nedokáže miminko z postýlky vystrčit končetiny a nemůže se tak stát, že se nožka nebo ručička nešťastně zasekne.
  • Pořádek – s malým miminkem máme rádi vše v pořádku a uklizené. Díky mantinelům nám proto nevypadávají z postýlky věci a máme je vždy při ruce tam, kde jsme je uložili.

Druhy mantinelů

Na trhu existuje opravdu sympatický výběr. Před jejich pořízením si dobře změřte vnitřní rozměr postylky, abyste zvolili ten správný mantinel, který do ní bude sedět jako ulitý. A mezi jakými mantinely můžete vybírat?

  • Polštářkové mantinely – tyto velmi krásné mantinely se skládají z několika většinou pestrých polštářů, které jsou k sobě elegantně spojeny vázacími šňůrkami ze stejného materiálu. Jejich výhodou je vysoká bezpečnost. Nemají žádné zipy a knoflíky, takže miminku nehrozí nebezpečí spolknutí neznámého předmětu.
  • Mantinely ve tvaru copu – tyto moderní mantinely rozhodně letí. Jsou totiž opravdu překrásné. Můžete vybírat z mnoha barevných kombinací. Nám se nejvíce líbí růžovo-šedo-bílá variace pro holčičky a tyrkysovo-šedo-bílá pro kluky. Fantazii se meze nekladou a vyberou si i ti, kteří dopředu neznají pohlaví miminka, a vybírají proto neutrální barvy.
  • Mušelínové mantinely – tyto mantinely nás zaujaly jemností použitého materiálu. Jsou velice příjemné pro dětskou pokožku a vynikají jednoduchou instalací do postýlky.
  • Prošívané mantinely – tyto mantinely nás oslovily pro svou jednoduchou instalaci díky tomu, že jsou tvořeny pouze z jednoho kusu. Mezi jejich přednosti patří i materiál – 100% bavlna.

Nechte se okouzlit moderními roztomilými dekory!

Kde jinde by se více hodily roztomilé dětské motivy a vzory než na vybavení do dětských postýlek! Milujeme úžasné barvičky a vzory, které jsou jasnou prezentací něžného dětského světa. Dětskou postýlku nádherně ozdobí pestré barvy růžové, tyrkysové nebo meruňkové se vzory srdíček, kytiček nebo roztomilých zvířátek. A kdo má raději decentnější barvy, nebo vybírá neutrální výbavičku, rozhodně má také na výběr. Jemná šedá a krémová s decentními vzory nebo jednobarevné mantinely pro ty, kteří si na divočinu moc nepotrpí.

Kolik stojí miminko?

Ano, i taková událost, jako příchod nového člena rodiny, se bohužel musí zvažovat i finančně. Náklady na potřebné věci pro novorozeného potomka bývají poměrně značné.

Prozraďte nám, které z mantinelů do postýlky na vás udělaly největší dojem. V komentářích se budeme těšit na vaše favority!

Jiří Šenk