Péče po microbladingu jako základ jeho úspěchu

Důsledně dodržovaná péče po microbladingu je pro jeho zdárný výsledek klíčová. Ale nebojte se, nejde o nic náročného či zatěžujícího. Držte se našich jednoduchých doporučení a vaše obočí bude po zhojení jako ze škatulky. 

Péči po microbladingu nepodceňujte! 

Hojení po zákroku permanentního makeupu nějakou dobu trvá a vyžaduje jistou trpělivost. Po aplikaci se barevný odstín teprve ustaluje.

 K tomu, aby se barva dobře uchytila a nebylo třeba zbytečných oprav, nedoporučujeme obočí zbytečně namáčet, škrábat, nebo se snažit strhávat vzniklé stroupky.

Výsledkem by bylo jen vytrhnutí pigmentu, v horším případě pak dokonce vznik jizviček. Nenarušujte proto zbytečně přirozený proces hojení vašeho obočí.

I při pečlivém dodržení následné péče se ale může stát, že výsledek není stoprocentní. Od toho je zde následná korektura, kterou obvykle provádíme měsíc po prvním zákroku. Mikropigmentaci obočí považujeme za hotovou teprve po následné korektuře, při níž vyhodnotíme výsledek a provedeme poslední úpravy, budou-li zapotřebí. 

Jak se starat o permanentní makeup – následná péče není nic těžkého 

Držte se těchto základních pravidel péče o PM a úspěch celé procedury bude téměř zaručen…

 •         Při hojení se vždy vytvoří drobné stroupky. Nechte je být, neškrábejte je ani nemněte, postupně se sloupnou samy. Pokud vás obtěžuje svědění, můžeme vám doporučit zklidňující krém.
 •         Dokud se stroupky nesloupnou, snažte se je namáčet pouze minimálně. Žádné koupání, sanování ani dlouhé sprchování po několik následujících dnů…
 •         Vlasy se snažte mýt v záklonu, aby se vaše nové obočí zbytečně nenamáčelo.
 •         Pokud k jeho namočení skutečně dojde, nestírejte obočí ručníkem, vodu se snažte raději jemně vysát.
 •         Při spaní se snažte vyhnout kontaktu obočí s polštářem.
 •         Během hojení se vyhněte nanášení makeupu či pečující kosmetiky. Zákrok proto raději volte v období, kdy není nutné být perfektně nalíčená.
 •         Alespoň tři týdny po proceduře se snažte nepobývat moc dlouho na slunci či se opalovat. Později se snažte chránit obočí krémem, abyste zachovali sytost jeho barvy.

Nezanedbávejte ani doporučení před zákrokem… 

Neméně důležité než následná péče je ale i dodržování předběžných opatření před prvním zákrokem.

Aby se prvotní procedura microbladingu zdařila co nejlépe, je zapotřebí:

 •         Nedepilovat a neholit obočí zhruba měsíc před zákrokem. Vyhnout se i jeho vytrhávání několik dní před návštěvou u nás, abychom mohli posoudit, jak přirozeně roste.
 •         Příliš se neopalovat ani nechodit do solária. Jinak hrozí, že bychom zvolili tmavší odstín obočí, než jaký by odpovídal běžnému stavu vaší kůže.
 •         Den před zákrokem neužívejte žádnou pečující kosmetiku či růstová séra, aby si obočí mohlo odpočinout.
 •         10 dní před zákrokem vysaďte léky na ředění krve, aby při zákroku nedošlo k nadměrnému krvácení, které by zkomplikovalo příjem pigmentu.
 •         Den před zákrokem vynechte alkoholické nápoje, kávu, silné čaje, těžká jídla i energetické nápoje. V den zákroku nekuřte cigarety.

Dodržujte tato opatření a z permanentního makeupu se budete moci ještě dlouho těšit! 

Jiří Šenk