Už jste nedobrovolně prožili den bez mobilu? Pozor! Ani chytrým telefonům se pády nevyhnou

Rozbití mobilního telefonu je vždy nepříjemnou. Nejen kvůli tomu, že se jedná  dost drahý přístroj. Vždyť cena není vše. V současnosti je spjata s jeho užíváním už velká část naší existence. A i jeho jednodenní absence může člověku zkomplikovat život. Proto jej chraňte, jak nejlépe dokážete. Prevence je vždycky lepší než řešení následků. 

Displej je na mobilu to nejdůležitější a také nejzranitelnější 

Doby, kdy se šlo obejít bez mobilu, už jsou dávno pryč. Ty  se už propojily se s naším životem tak, že jen málokdo vychází z domu, aniž by jej zanechal na stole či poličce. Spíše naopak. Také se pro mobil vracíte, i když jdete jen kousek do obchodu?   

A právě jejich věčné používání se stává největší Achillovou patou. Ještě vám mobil z ruky během používání nevypadl? Tak to patříte ke šťastné menšině. Většina už se přesvědčila o tom, že škodách rozhoduje úhel a místo dopadu. Odřenina není problém, prasklý displej už ano.  

Chcete-li aby vám mobil sešel věkem nebo vaším rozhodnutím, je ochrana displeje to nejlepší, co  můžete udělat.  

Ochranné sklo a fólie dokáží zabránit mnohým problémům 

Pořízení tvrzeného skla nebo ochranné fólie by mělo být prvním krokem, který uděláte, jakmile svůj mobil zaplatíte. Jedná se o velmi efektivní ochranu, která v mnoha případech dokáže minimálně zabránit tomu nejhoršímu. 

  • Nejefektivnějším ochráncem je tvrzené sklo. Jeho nevýhodou je však vyšší cena. Také je dobré počítat s tím, že v případě pádu bude displej ochráněn, ovšem bude potřeba koupit nové sklo. 
  • Ochranná fólie je cenově dostupnějším řešením. Z podstaty věci však neposkytuje takovou ochranu jako právě sklo. Fólie vybírejte pečlivě. Některé mohou dělat při lepení bubliny, jiné zase nemusí dobře nepřenášet dotyk. Používání mobilu se pak stává ne zrovna příjemnou záležitostí. 

Kryty chrání, ale i mění design

Další možností, jak svůj telefon chránit, je koupě krytu. Nejlepší volbou je pak kombinace s další ochrannou displeje – buď tvrzeným sklem nebo fólií.  

Kryty jsou hojně oblíbené mezi uživateli přístrojů firmy Apple. Kryt na iPhone 7, SE a další řady totiž dokáže vašeho miláčka nejen ochránit, ale hlavně jej odlišit od ostatních. A na to si mnoho fanoušků této značky hodně potrpí.  

Mezi jakými kryty lze volit? 

  • Silikonové kryty se velmi příjemně drží. Můžete je mít v mnoha provedeních, barvách i stylech. Jdou lehce měnit a jsou velmi příjemné na dotek. 
  • Skleněné kryty nechávají telefonu jeho vzhled a zároveň mu poskytují dobrou ochranu před mechanickým poškrábáním. Nevýhodou představuje fakt, že v případě pádu možná zachrání telefon, ony samy to většinou však nepřežijí. A bude potřeba koupě nového. 
  • Pevné kryty dodávají telefonu robustnější charakter. Ty s extra vyztuženými rohy jsou oblíbené u mužů, protože mobilům dodávají drsnější vzhled. Zajímavostí je, že přesto bývají většinou tenčí než ty silikonové.

Pouzdro zajistí soukromí

Máte-li zvědavé kolegy, spolubydlící či spolužáky, kteří velmi rádi pokukují po tom, co se děje na vašem displeji, může být řešením koupě pouzdra na mobil. Nikdo neuvidí, co se vám zrovna v nestřeženém okamžiku objeví na displeji. 

V případě, že si necháte pozornost velmi snadno ukrást děním na sociálních sítích nebo kontrolou různých upozornění, může být toto i způsob, jak se lépe soustředit a nevěnovat vašemu telefonu tolik pozornosti. Vše před vámi totiž bude skryto. Máte-li však podezření, že vám sledování mobilu zabírá až nezdravě příliš mnoho času, ani koupě pouzdra vám v tomto případě nepomůže. A je potřeba radikálních řešení. Chcete vědět, jak na digitální detox 

Jak jste na tom s používám telefonu vy? Myslíte, že byste digitální detox také potřebovali? 

Jiří Šenk