Zajímá vás, jak si oholit intimní místa a vyhnout se případným problémům?

Také znáte situaci, kdy je vaše pokožka kolem ženských partií bez chloupků, ale s výsledkem nejste vůbec spokojeny? Místo krásné hladké pokožky vám totiž oblast třísel hyzdí zarůstající chloupky? A místo pocitu čistoty vás celý den trápí nepříjemné svědění? Hledáte způsob, jak si oholit intimní místa a vyhnout se těmto problémům? 

Pokožka kolem intimních partií je velmi citlivá

S ohledem na citlivou pokožku není holení úplně jemnou záležitostí a často ji dokáže podráždit. Nejvíce právě v oblasti ženských partií. Kůže tam je zde opravdu mnohem citlivější než na zbytku těla. Když se v těchto místech rozhodnete pro odstraňování chloupků, je třeba s tímto faktem počítat a daným částem věnovat mnohem větší péči i pozornost.. 

Při holení se snažte dodržovat co největší hygienu 

Základem správného a bezproblémového odstraňování chloupků by měla být čistá a ostrá žiletka. Je jedno zda používáte holící strojek nebo klasickou žiletku. Břity by měly být v obou případech dobře naostřené. Pro vaši kůži není nic horšího, než když používáte starou a hlavně tupou žiletku. 

Vymezte si dostatek času 

Rozhodně se nevyplatí pospíchat. Vzhledem k tomu, že holení je nutné opakovat téměř každý dne, je dobré si z této osobní hygieny udělat takový menší rituál, který vám tuto nutnou činnost zpříjemní. Má to i svoji praktickou stránku. Delší teplá koupel nebo sprcha chloupky zjemní a ty půjdou lépe odstranit. 

Holit po směru nebo proti směru?

Záleží na citlivosti vaší kůže. Pokud máte kůži tvrdší a odolnější, můžete si dovolit holit se i proti směru. To vám zaručí mnohem efektivnější výsledek. Ovšem pokud máte pokožku citlivou a bojujete s červenými pupínky, pak je vždy lepší volit holení po směru. 

Jak se vyhnout nepříjemnému svědění a zarůstání chloupků 

  • Holte se po směru růstu chloupků.
  • Používejte speciální přípravky na holení intimních míst, neholte se na sucho nebo jen tak s vodou. Vzhledem k tomu, že je budete používat na velmi citlivých místech volte raději ty bez parfemace, ať předejdete zbytečnému podráždění. 
  • Pravidelným peelingem či obrušováním míst lufou zlepšíte stav kůže. 
  • Po holení zklidněte pokožku pomocí přípravků obsahující složky jako je tea-tree olej nebo aloe vera. Pomůže i obklad ze silného černého čaje. Ten má totiž mnoho možností využití. Chcete se nechat inspirovat?
  • Upřednostněte volné spodní prádlo, nejlépe z přírodních materiálů. Syntetické látky jsou méně prodyšné a mohou pokožku ještě více podráždit. Podobně je to i s příliš těsnými kalhotkami. Nechcete-li se jich vzdát, dejte kůži alespoň chvíli regeneraci. 
  • Jemná, dobře hydratovaná a hlavně čistá pokožka bude k pupínkům mnohem méně náchylná. Proto i jí věnujte dostatečnou péči i v období, kdy vás chloupky netrápí. 

Chloupků se zbavíte i bez holení 

V případě velmi citlivé pokožky nemusí pomoci ani použití sebelepších zklidňujících, holících i čistících krémů a pořád se můžete potýkat s nepříjemnými pocity svědění nebo zarůstáním chloupků.

Laserové ošetření pak představuje alternativní možnost, jak se zbavit chloupků na intimních partií bez nepříjemných následků. Jedná se o nejmodernější a nejefektivnější cestu dosažení krásně hebké pokožky bez ochlupení. Laser dokáže eliminovat růst chloupků  dlouhodobě. Vy tak nebudete v budoucnosti muset svoji citlivou kůži vystavovat nepříjemnému procesu, které téměř denní holení představuje.

Výhody laserové epilace 

  • Je efektivní a dlouhodobá.
  • Jde použít na všechny části těla. Chloupků se lze zbavit v nejen oblasti nejen v oblasti třísel a celých ženských partií, ale i v podpaží, na nohou, na tváři. A to trvale. 
  • V porovnání s ostatními možnostmi je tato epilace téměř bezbolestná. Znecitlivění kůže je zajišťováno chlazením či použitím znecitlivujících mastí. 

A jak jste na tom vy? Jaký je důvod, proč se chcete zbavit chloupků na svých ženských partiích?

Jiří Šenk