Odvětrávaná fasáda SCANROC.eu – 6 přesvědčivých důvodů, proč vsadit právě na tento typ zateplení

Náklady na energie neustále rostou, zateplení budovy je tak pro většinu domácností i podnikatelských subjektů logickým krokem, jak snížit výdaje za plyn a elektřinu. Kvalitní odvětrávaná fasáda je špičkový fasádní systém, který lze nainstalovat na bytové, panelové, rodinné domy a komerční projekty.

Nabídka zateplení je velmi široká, nicméně nejvyšší možnou energetickou úsporu zajistí pouze precizně naplánovaný a následně profesionálně nainstalovaný projekt.

Pokud nechcete při výběru fasádního systému udělat chybu, nechte se inspirovat radami z našeho článku.

Odvětrávaná fasáda SCANROC.eu je naprosto bezpečnou a návratnou investicí

Energetická krize tvrdě dopadla především na evropské země. Realistické prognózy na rok 2023 nepočítají s tím, že by se situace výrazně zlepšila, právě naopak. Řada spotřebitelů tedy hledá alternativní způsoby, jak snížit výdaje za energie, aniž by přitom museli snižovat svůj životní standard.

Zateplení fasády dokáže snížit náklady:

 • o 30 až 50 % u běžných domů,
 • o 70 až 97 % u nízkoenergetických a pasivních domů.

Instalace špičkového fasádního systému může být nákladnou záležitostí, ale z dlouhodobého hlediska se jedná o 100% návratnou investici a úspora finančních nákladů rozhodně není jedinou výhodou, které vám fasádní systémy SCANROC mohou nabídnout.

6 hlavních výhod odvětrávané fasády SCANROC.eu

 1. Jedná se o vysoce účinný fasádní systém, který je založený na špičkové skandinávské technologii. Fasáda je vyrobena z moderních materiálů a nabízí inovativní řešení, díky kterému dochází k optimálnímu zateplení a snížení energetických nákladů. Tělo fasády tvoří ocelový rošt, který přiléhá ke stěně, tepelná izolace a atraktivní vnější obklad (připomíná cihly). Kvalitní zateplení domu přitom zajišťuje nejen výraznou finanční úsporu. Má také pozitivní vliv na životní prostředí
 2. Zásadním prvkem tohoto systému je vzduchová mezera. Provětrání zajišťuje celoročně a za každých povětrnostních podmínek optimální teplotu a vlhkost. Zateplení tak dokáže zvýšit váš komfort a podpořit vaše zdraví.
 3. Vyznačuje se extrémní odolností a dlouhou životností. Fasádní obklady mohou být vyrobené z betonu nebo keramiky. Jsou tedy dokonale funkční a zároveň skvěle vypadají. Použité materiály navíc nevyžadují téměř žádnou údržbu.
 4. S instalací nemusíte čekat do léta. Tento typ fasádního systému lze bez problému nainstalovat i v zimě. Navíc není nutná předmontážní příprava stěn (zarovnávání, sušení ani čištění). Samotná instalace je velmi jednoduchá. Díly lze nařezat na požadovanou velikost. Pokud dojde k poškození určitého dílu, jeho výměna je snadná a trvá jen pár minut.
 5. Fasádu lze nainstalovat bez problému na starší i nové rodinné, panelové a bytové domy. Tento typ fasádního systému je ideální i pro výškové budovy a to až do výšky 100 m.
 6. Máte garanci 100leté životnosti i v případě budov, které jsou často vystavené nepřízni počasí.

Máte i přesto pochybnosti?

Profesionální zateplení prokazatelně snižuje tepelné ztráty. Pokud váš dům kvalitně zateplíte a zvolíte také vhodný zdroj tepla, ulevíte nejen vaší peněžence, ale hlavně vašemu zdraví.

Jaké jsou průměrné tepelné ztráty rodinného domu?

 • Obvodové zdi 25 %
 • Okna a dveře 25 %
 • Střecha a strop 15 %
 • Větrání 15 až 25 %
 • Podlaha 10 %

Tyto hodnoty jsou přitom pouze orientační. Tepelné ztráty mohou být i mnohem vyšší v závislosti na stavu dané nemovitosti. 

Pro srovnání klasický dům, který je ale postavený již dle současných standardů spotřebuje 70 až 200 kWH/m2 za rok. Nejúspornější tzv. nulové domy spotřebují 0 až 5 kWh/m2 za rok. 

Starší domy před rekonstrukcí pak představují energeticky nejnáročnější kategorii, kdy je investice do úsporných opatření i vzhledem k současné situaci prakticky nevyhnutelná. Zateplení je ale bezesporu přínosné i pro nízkoenergetické stavby.

Odvětrané fasádní systémy prodlouží životnost budovy

Kvalitní provětrané fasádní systémy SCANROC.eu přináší inovativní řešení v oblasti zateplování soukromých a komerčních staveb. Použití špičkových materiálů a aplikací ověřené švédské technologie garantuje snížení nákladů za energie a celoroční stálost teploty a vlhkosti v interiérech. Instalací fasády prodloužíte životnost vaší nemovitosti až o 30 let. Profesionální zateplení snižuje účty za energie a navíc má pozitivní vliv na životní prostředí.

Souhlasíte s tvrzením, že by měli všichni Češi investovat do zateplení nejen z důvodu finanční úspory, ale také s ohledem na klima v rámci plnění Zelené dohody pro Evropu, která se zavázala k dosažení uhlíkové neutrálnosti do roku 2050? Nebo naopak zastáváte názor, že by měla být ekologická opatření vždy zcela dobrovolná?

Jiří Šenk