Co Bůh spojil, člověk zdokonaluj aneb permanetní obočí pro dokonalé zvýraznění očí a obličeje

Oči a obočí patří k sobě jako rám obrazu ke krásnému obrazu. Pokud jsou oči zrcadlem duše, obočí je nádherným rámem, který je víc než zvýrazní. Ideální obočí má mít dlouhý, relativně rovný výstup. Poměr mezi vzestupem a poklesem by měl být dvě třetiny ku jedné třetině. Co dělat, když vaše obočí tato kritéria nesplňuje ani omylem? Můžete trávit hodiny před zrcadlem vytrháváním a líčením. Nebo… nebo máte možnost si u profesionála nechat své obočí upravit pomocí permanentního make-upu. Co tím získáte? 

Stačí pár dobře umístěných linek

Nepravidelné, řídké, neexistující nebo příliš světlé obočí se změní v dobře tvarované obočí, které vypadá, jako by přirozeně vyrostlo. A to díky nakresleným (dá se říci vytetovaným) liniím vlásků. Doplněk obočí se doporučuje, pokud: 

  • obočí neroste v esteticky příjemném tvaru nebo je vnímáno jako příliš krátké.
  • obočí již neroste kvůli letům nadměrného vytrhávání a v důsledku toho vypadá řídce nebo nepravidelně a v oblasti obočí se objevují stále více mezer.
  • barva a intenzita jsou vnímány jako příliš slabé, jak tomu často bývá u blond chloupků.
  • růst obočí je narušen po hormonálních nebo patologických změnách.

Permanentní obočí vytvořené metodou vláskování se nabízí jako řešení všech těchto nesnází. Díky výběru správné barvy pigmentu vypadají vlasové linie jemné a úžasně opravdové. Jako takové budou rozpoznatelné pouze na druhý nebo až třetí pohled. Umět vytvořit přirozeně vypadající vlasovou kresbu vyžaduje nesmírnou citlivost a dlouholeté zkušenosti v oblasti líčení. A samozřejmě i  výběr vhodných pigmentových barev tak, aby permanentní make-up nevypadal naneseně. A to ani na obličeji bez make-upu, aby se zákazníci necítili divně, protože jejich typologie byla nepříznivě pozměněna.

Tam, kde nebylo nic

Permanentní linkový make-up je skvělým pomocníkem zejména pro jedince, kteří trpí ztrátou veškerého ochlupení (odborně se tato nemoc nazývá alopecia areata). Mnoho lékařů, profesních sdružení pro alopecii a svépomocných skupin nyní doporučuje trvalou pigmentaci obočí a očních lineky ke zlepšení kvality života pacientů s touto nemocí. Permanentní make-up očních víček, obočí a zvýraznění rtů pomáhá snad nejlépe navracet původní vzhled; pokrytí hlavy může spravit pěkná paruka.

Každý člověk (a nezáleží na tom, zda přímo s alopecií, nebo jen s nedokonalým orámováním očí) je osobnost, která pro kosmetičku představuje novou výzvu. K technickým dovednostem specialisty na permanentní make-up tedy patří i fundované školení v oboru vizážistů. 

Všimli jste si, jak moc obočí ovlivňuje náš vzhled a jak často se ho využívá při kreslení karikatur? Nesprávně umístěné obočí ještě posiluje dojem příliš nízko posazených očí. Poměrně blízko posazené oči s širokým, huňatým obočím dodávají člověku „zlý pohled“.

Příliš krátké nebo dokonce příliš tenké obočí nedává obličeji vůbec žádný výraz. Povislé obočí vytváří povislé oční víčko. To všechno musí mít odborníci na permanentní make up na paměti, než se pustí do práce. Vždyť nepatrný, ale špatný zásah by mohl mít dalekosáhlé důsledky pro klientův životní pocit. 

Změna nevadí

Samozřejmě je důležité vědět, jak se vykreslené linky chovají po aplikaci. To proto, kdyby se náhodou klientovi po čase znelíbily. Takže: čerstvě vytvořený make up vypadá po dobu 3 až 5 dnů o jeden odstín tmavší než ten, který byl domluven při konzultaci. Na vině jsou chemické procesy probíhající při vstřebávání do pokožky. A blednutí – byť daleko pomalejším tempem – pokračuje, takže při oživování je otevřen prostor k drobným i rozsáhlejším změnám. A pozor – ani stárnoucí linky nenarušují přirozený vzhled, postupný přechod do zelené je již dávno uzavřenou historickou etapou. 

Jaké obočí pokládáte za nejkrásnější?

Jiří Šenk