Děsí vás ceny za dlouhodobé parkování na letišti Ruzyně? Máte i jiné možnosti

V případě, že odlétáte na dovolenou a díváte se po cenách za parkování na letišti Ruzyně, může to pro vás být šok. Hlavně v případě, kdy se rozhodnete, že vše necháte na poslední chvíli a budete parkování řešit přímo na místě, bez rezervace. Pak se může stát, že kromě své dovolené budete platit i menší dovolenou svému autu. Jak se tomu vyhnout? 

V současné době může být parkování na letišti Ruzyně zkomplikováno i předsednictvím ČR v Radě EU

Možná vás politika ani trochu nezajímá a o dění na půdě Evropské unie se vůbec nestaráte. To však neznamená, že vám dění na půdě EU nemůže zkomplikovat vaši dovolenou. S předsednictvím České republiky v Radě Evropy jsou totiž spojeny i častá zasedání v Praze. Problémem mohou být časté přesuny delegátů, poslanců i vrcholových politiků mezi Bruselem, Prahou, ale i dalšími státy EU. Hlavně ve dnech, kdy se konají zasedání politických špiček jednotlivých států EU, může být pohyb po letišti ztížen.  

Proto po dobu konání českého předsednictví je lepší být obezřetnější a s komplikacemi na letišti tak trochu počítat. A možná se v exponovaných datech parkování na letišti úplně vyhnout. 

Alternativní parkoviště nabízejí komfortní služby i bezpečné parkování 

V případě, že chcete zaparkovat bez problémů a v klidu, je možné využít služeb alternativních parkovišť, která se nacházejí v blízkosti samotného letiště. Ty nejsou provozovány přímo letištěm, ale soukromými společnostmi, které nabízejí možnosti dlouhodobého a bezpečného parkování za příznivé ceny. 

Parkování na ulici nemusí být úplně bezpečnou záležitostí

V případě, že chcete opravdu ušetřit nabízí se parkování i přímo v pražských ulicích, které  nejsou zatížené parkovacími poplatky. Zde však musíte počítat s mnohými nástrahami.

  • Vaše auto bude kompletně bez dozoru po dosti dlouhou dobu. 
  • Kromě zlodějů mu hrozí i útoky vandalů. Obě skupiny totiž přitahují auta, která jsou ponechána několik dní bez toho, aniž by s nimi kdo popojel. 
  • Při parkování na sídlištích se zase může stát, že během vaší dovolené vám auto někdo odře. Najít pachatele je v tomto případě velmi problematickou záležitostí. Chcete si takto kazit návrat z dovolené?

Častou radou na internetu je také využití možnosti parkování u blízkých nákupních center. To je však snad ještě horší variantou než parkování na ulici. Opravdu se vám  zdá jako dobrý nápad to, že necháte auto stát několik nocí na místě, které je v noci téměř opuštěné? 

Na letiště Ruzyně je lepší vyrazit s rezervací a předstihem 

V případě, že vám vyhovuje parkování přímo na letišti, je dobré nenechávat nic na poslední chvíli. Vzhledem k vytíženosti a množství kapacit, je vždy lepší si na daný termín udělat rezervaci.  

Také je dobré počítat s komplikacemi, které mohou nastat v případě, že na letiště vyrazíte ve velmi vytížených časech. Proto je vždy lepší počítat s větší časovou rezervou. 

Alternativní parkoviště vám nabídnou komfort bez starostí a bezpečí pro vaše auto 

Pokud chcete najít levné a bezpečné parkování, může být nabídka alternativních parkovišť ideální volbou.

  • Přímo na letiště a zpátky vás dopraví auto s řidičem z parkovací společnosti. Vy se tak vyhnete stresu s hledáním vašeho parkovacího domu, kde máte rezervované místo.  
  • Nebudete muset cestovat se zavazadly městskou hromadnou dopravou. Popřípadě se trápit delší chůzí s nimi. Ta hrozí tehdy, když zvolíte levnější, ale tím pádem vzdálenější parkovací dům. I to není vůbec příjemnou záležitostí. 
  • Svůj vůz nenecháte na pospas dění ve večerních ulicích. Zde bude auto pod dozorem. 
  • Při výběru dbejte na to, abyste si zvolili opravdu hlídaná parkoviště. To, že za parkování platíte, ještě nemusí znamenat, že vaše auto bude střeženo. 
  • Správné parkoviště by také mělo být pojištěné.

Jak to řešíte vy? Je pro vás parkování u obchodního centra zbytečný risk nebo věříte ve své štěstí?

Jiří Šenk