Neklape vám to v posteli? Máme pro vás pár rad!

Vztah dvou lidí by měl fungovat po všech stránkách. Vše, co se ve vztahu děje, jej do budoucna ovlivňuje. Měly by tedy fungovat všechny jeho aspekty. Máme na mysli city, vzájemnou přitažlivost, toleranci, respekt, úctu, ale také sexuální potřeby obou partnerů. Pokud některá z těchto oblastí skřípe, musíme se mít na pozoru. Co když nám to například neklape v posteli? Jakým způsobem navrhujeme řešit problémy monogamního vztahu, když to z nějakého důvodu neklape v intimním prostředí?

Znáte příčinu?

U všech problémů, a to nejen ve vztazích, je potřebné zjistit, z jakého důvodu problémy vznikají. Problémy v sexuální oblasti mohou mít původce v mnoha ohledech.

Dlouhodobý vztah a nuda v posteli

Co si budeme povídat, jen málokterý vztah má po deseti letech stejnou sexuální frekvenci a náboj, jako tomu bylo v počátcích. První rok, kdy pár doslova nevyleze z postele, je proste již nenávratně pryč. Musí tomu ale opravdu tak být?

Naše rada zní: s jídlem roste chuť!

Můžete namítnout, že jídlo se sexem moc nesouvisí, my však radíme, abyste si sex prostě naplánovali. Když znovu ochutnate sexuální hrátky a bude se vám to líbit, frekvence intimních radovánek zase vzroste a nebudete možná ani sami chápat, proč jste se vzájemně v intimnostech odbývali.

Přípravky z lékárny nebo bylinky?

Ano, občas tělo potřebuje trochu nakopnout. Nebojte se proto vyzkoušet nějaké podpůrné prostředky. Existuje mnoho možností řešení problémů, které mohou komplikovat sexuální život. U mužů se pomocí medikace řeší problémy s nedostatečnou erekcí, u žen zase může sex komplikovat slabé nebo žádné zvlhčení. Příroda je mocná čarodějka, i tyto problémy mohou najít řešení v bylinné terapii.

Už se nepřitahujete?

Partner má výstavní pivní mozol, ňadra ženy poklesla kvůli kojení a její bříško už také není pevné jako kdysi? Nezoufejte! Zkuste se více zaměřit na stravování a zařaďte do svého programu také sportovní aktivity nebo alespoň delší procházky. To se projeví i na vašem celkovém zdravotním stavu. Pokud mate odvahu, můžete svěřit svá těla do rukou odborníků. Ti dovedou dnes díky plastickými operacím nebo i neinvazivním metodám zmenšit vypouklé bříško, nebo povislá ňadra. 

Líbejte se a mazlete!

Každý člověk potřebuje občas obejmout a pomazlit! Nevěnuje proto všechnu svou něhu výhradně dětem. I vás partner touží po dotycích. Ruku na srdce, kdy jste se naposledy pořádně a opravdu vášnivě líbali? Pokud si nemůžete vzpomenout, rychle to napravte.

Večer jen ve dvou

Pokud váš sexuální život upadá kvůli dětem, zkuste naplánovat jejich hlídání. Nic vašemu vztahu neprospěje víc, než příjemný večer se slavnostní večeři, dobrým vínem a třeba společným sledováním filmu. 

Předehra je pořád in!

Pokud vás rychlovky nebaví, je na čase oprášit kouzlo předehry. Můžete si pustit příjemnou relaxační hudbu a třeba si spolu zatancovat! Jako předehra jsou také výborné senzuální masáže, které dokážou rozvášnit vaše smysly! Masírujte se vzájemně, uvidíte, že vás to k sobě zase přiblíží a sexuálně nastartuje!

Nebojte se experimentovat!

Pokud existují sexuální praktiky, které jste zatím s partnerem neměli odvahu vyzkoušet, možná j na to právě teď nejvhodnější doba! 

  • Udělejte partnerovi překvapení a oblečte se do sexy kostýmu! 
  • Ochutnejte společně nějaká zaručená afrodiziaka
  • Kupte partnerovi nějaký odvážný darek! Pusťte si třeba erotický film. Objednejte si společnou erotickou masáž v Praze, kde je spousta salonů specializovaných pouze na to. A nejdůležitější rada na závěr! 
  • Nenechte nudu proniknout do vašeho vztahu, ani do vaší postele!

A co u vás doma? Je to pořád žhavé jako ve Žhavých výstřelech? Nebo se právě potýkáte s nepříjemným obdobím sexuálního útlumu ve vztahu? Napište nám, jestli se vám daří rozdmýchat staré vášně!

Jiří Šenk