Odstranění tetování – zkušenosti s laserem má většina tuzemských klinik. Odborníků, na které se můžete spolehnout, neustále přibývá

Jaké mají s odstraněním tetování zkušenosti odborníci na tuzemských klinikách estetické medicíny? Která metoda je pro realizaci zákroku nejvhodnější a s jakými postupy se už v podstatě nesetkáte? A co můžete od celé procedury asi tak očekávat? Zbavíte se tetování dokonale a pokud možno také bezbolestně?

Jestliže jste připraveni dát „permanentní“ výzdobě svého těla definitivní sbohem, pak si možná kladete podobné otázky. A dobře děláte! To, jakou metodu zvolíte nebo jaké specialisty vyhledáte, je velice důležité. Významně tím ovlivníte výsledek zákroku. Je proto jedině rozumné, chcete-li si předem opatřit maximum dostupných informací. Abychom vám situaci usnadnili, připravili jsme stručný souhrn toho nejpodstatnějšího, co by vás mělo zajímat. Snad se díky tomu svěříte do rukou takových odborníků, kteří si s vaším problémem spolehlivě poradí.

Odstranění tetování – zkušených odborníků přibývá

Tetování je bez nadsázky staré jako samo lidstvo. Rozmanitými motivy se naši předci zdobili už před několika tisíci lety. Někdy tak činili třeba jen z pouhé „rozmařilosti“. Mnohem častěji to však dělali proto, aby dali najevo příslušnost k nějakému kmeni či ke konkrétní společenské vrstvě. Časy se však zásadně změnily a dnes je tetování široce rozšířeným módním trendem. A i když se ještě najdou země, ve kterých je takové zdobení považováno za nežádoucí, v mnoha koutech planety se s potetovanými lidmi potkáte doslova na každém kroku. Rostoucí obliba tetování má však i svou odvrácenou stránku. Co máme na mysli? Je to prosté.

Čím více jedinců podléhá tomuto trendu, tím více se mezi nimi objevuje těch, co tak činí bez rozmyslu. A mnozí lidé se proto po nějakém čase rozhodnou svého tetování zase zbavit. Na koho se obracejí? Na specializované kliniky, na nichž mají právě díky rostoucímu počtu těchto „klientů“ s podobnými zákroky stále více zkušeností. 

Odborníků, kteří si s vaším problémem poradí, proto jednoznačně přibývá. A to nejen ve světě, ale i u nás. V tomto ohledu máte tedy nepochybně štěstí!

Na „brutální“ metody zapomeňte!

Jak jsme už zmínili, „kultura“ tetování má předlouhou historii. Je proto jasné, že důvody, kvůli kterým se lidé takto zdobí, procházely určitým vývojem a mohou být proto rozmanité. Od příslušnosti k určité skupině či vrstvě společnosti, přes prostou snahu odlišit se až po touhu zakrýt nějakou jizvu nebo jinou tělesnou nedokonalost.

Je také pochopitelné, že svůj vývoj prodělaly rovněž metody, které se k odstranění tetování používají. Vše přitom začalo prostým a poněkud „brutálním“ seškrabáváním svrchních vrstev ozdobené kůže. Něco takového byste jistě zažít nechtěli. Časem však přišly ke slovu postupy přece jen poněkud sofistikovanější. Například ? Pokud jste se rozhodli svého tetování zbavit, mohli jste si zpravidla zvolit jedno z těchto řešení:

  • Vyříznutí – poměrně bolestivý chirurgický zákrok, po kterém téměř vždy zůstávají  stopy
  • Vybroušení – metoda prováděná pomocí speciální frézky, kterou se motiv z kůže postupně obrousí. Jde o nepříjemný zážitek s nejistým výsledkem
  • Použití roztoku – obvykle poměrně zdlouhavé řešení. Nežádoucího obrázku se nikdy nezbavíte docela. Zpravidla pouze vybledne

Vysoká úroveň tuzemských klinik není tajemstvím

Výše uvedené metody se vám příliš nepozdávají? Není divu. Nejsou dvakrát dokonalé a právě proto se s nimi setkáte už jen výjimečně. Chcete si dopřát něco lepšího a uvažujete, zda by nebylo nejlepší obrátit se na některou z renomovaných klinik estetické medicíny někde v zahraničí? To sice nezní špatně, ale věřte, že cestování do ciziny by bylo zbytečné. Šlo by nejen o ztrátu času, ale také peněz. Moderní a poměrně levné péče se vám totiž dostane i doma. Proč tedy cestovat třeba přes půl Evropy? A z jakého důvodu sahat do peněženky hlouběji, než je nezbytně nutné? 

Vysoká odborná úroveň tuzemských klinik i příznivá cenová hladina jejich služeb totiž nejsou žádným tajemstvím. 

V České republice je úzce specializovaných pracovišť estetické medicíny dostatek. A naprostá většina z nich je vybavena těmi nejmodernějšími přístroji. O jakých přístrojích je řeč? Jakou metodu vám zdejší odborníci nejčastěji nabídnou?

Laser hraje prim

Díky překotnému rozvoji medicíny můžete na všechna zastaralá a nedokonalá řešení vašeho problému zapomenout. Pokud vám nestačí nechat si původní motiv pouze přepracovat a rádi byste se ho zbavili docela, pomůže vám laser! Moderní laserové přístroje jsou dnes už zcela samozřejmou součástí vybavení naprosté většiny klinik. V estetické medicíně zkrátka hrají prim. A jak fungují? Nejprve zmiňme příjemný fakt, že pracují téměř bezbolestně. Což řada lidí jistě ocení. Fungují na bázi přesně cílených laserových paprsků, které postupně rozbijí barvivo, jímž je tvořeno tetování. A co se pak stane s tímto  barvivem? Je odplaveno mízním systémem lidského těla. Vypadá to vcelku jednoduše, ne? A jednoduché to také je! 

Výborné výsledky

Výsledek zákroku samozřejmě závisí na hloubce tetování a také na kvalitě a barvě použitého inkoustu. Někdy postačí pouhá tři „sezení“ či chcete-li, dílčí procedury. Jindy pak musíte služeb laseru využít vícekrát. Nakonec však drtivá většina pacientů odchází spokojena. Není proto divu, že je laserová metoda zdaleka nejrozšířenějším postupem, který se pro likvidaci tetování používá. Doporučí vám ji každý zkušený odborník!

Co vás k úvahám o odstranění tetování přimělo? Někdo vás do zákroku nutí nebo jste se pro něj rozhodli sami? A jak dlouho už o celé věci přemýšlíte?

Jiří Šenk