Nejlepší parkování u terminálu 2 pražského letiště vám pomůže vybrat internetový srovnávač. Nenechávejte to na náhodě!

Když potřebujete najít parkování u terminálu 2 pražského letiště, neměli byste vždy spoléhat pouze na to, co se vám podaří zajistit „vlastními silami“. Snadno by se vám mohlo stát, že si třeba ve spěchu objednáte předraženou službu. Firem, které si na ruzyňském letišti a v jeho blízkosti za parkování účtují často až nesmyslně vysoké částky, je totiž více než dost. Celou věc lze ale naštěstí vyřešit i jinak. A to poměrně snadno. Věděli jste, že jsou na internetu weby plné užitečných informací, které by se vám ve vaší situaci mohly hodit? Weby, které fungují podobně jako klasické srovnávače? S jejich pomocí najdete pro svůj vůz parkovací stání za takových podmínek, které vás zřejmě velmi mile překvapí. Bude to levné a přitom komfortní.

Nechcete před odletem do ciziny sahat do peněženky hlouběji, než je nezbytně nutné? Rádi byste měli jistotu, že jste si poskytovatele parkovací služby vybrali správně? Zkuste využít internetový srovnávač, případně blog nějakého zkušeného cestovatele. Zpravidla se to vyplatí!

Parkování u terminálu 2 – vyhněte se předraženým službám!

Terminál 2 na letišti Praha je zpravidla plně vytížen. Slouží totiž cestujícím, kteří se vydávají do zemí Evropské unie, a těch neustále přibývá. Nápor, který se zdá být obzvláště silný právě letos, však zažívají i zbývající terminály. Po omezeních souvisejících s pandemií covidu-19, k nimž došlo ve dvou předešlých letech, se letecká doprava opět naplno „rozjela“. Meziroční nárůst cestujících, jichž na pražském letišti přibylo o 544 %, proto vypadá skutečně impozantně. A jelikož má většina lidí ráda jistou míru pohodlí, kterou jim při cestě na letiště zajišťuje vlastní vůz, „praskají ve švech“ také zdejší parkoviště. Některé společnosti, které parkovací služby nabízejí, neváhají této vysoké poptávky náležitě využít a účtují si za svůj servis horentní sumy. Naštěstí pro vás se takto nechovají zdaleka všechny firmy. Předraženým službám se dá proto obvykle celkem snadno vyhnout. Jen si musíte dát tu práci a snažit se nějakou solidní a výrazně levnější firmu najít.

A trochu toho štěstí máte i zde. Díky specializovaným webům fungujícím jako srovnávače parkovacích služeb vám totiž hledání nezabere mnoho času!

Kam vás internetový srovnávač nasměruje?

Fakt, že hodláte ušetřit na parkovném je zcela pochopitelný. Komu by se taky chtělo platit více, než je nutné? Úplně stačí, že už několik měsíců zdražují letenky. S tím ale bohužel nic nezmůžete. Výběr cenově dostupnějšího parkování je však zcela ve vaší moci. Pokud nevíte o žádné společnosti, která by vám tuto službu poblíž ruzyňského letiště nabídla za přijatelných finančních podmínek, nevěšte hlavu! Existují webové stránky, které váš problém vyřeší. Někdy stačí blog nějakého „zapáleného“ cestovatele, který se na internetu o své zkušenosti pravidelně dělí s ostatními. Nebo vám pomůže takový web, který cílí na leteckou dopravu a to včetně cen letenek nebo parkovného. A výjimkou nejsou ani stránky zaměřené výhradně na služby provozovatelů parkovišť, které vás nasměrují k některé z firem, jejichž servis je pro zákazníky cenově výhodný. Stačí jen trochu hledat a poměrně výrazná finanční úspora je na světě!

Kolik můžete ušetřit, to vám napoví následující fiktivní ceník, který jsme pro vás sestavili na základě sebraných dat. Přestože údaje v něm uvedené musíte brát s rezervou, o něčem takové srovnání jistě vypovídá.

Úspora na parkovném může být výrazná (ceny v Kč)

Počet parkovacích dní 1 7 14 21
Drahé firmy 600 – 800  2 200 – 2 600  3 200 – 3 600  4 000 – 4 500 
Levnější řešení 350 – 450  700 – 900  1 200 – 1 400  1 600 – 1 900

Minimum, na kterém byste měli trvat

Cena parkovacího místa je pro většinu lidí samozřejmě důležitá. Jinak bychom ji zde ani neřešili. Internetové srovnávače, které se věnují firmám poskytujícím parkovací služby na letištích nebo v jejich okolí, však obvykle nefungují pouze na základě ceny. Důležitým kritériem jsou většinou také šíře a celková kvalita nabízeného servisu. V této souvislosti je dobré připomenout, že existuje určité minimum, na kterém byste měli každopádně trvat. Vypadá zhruba takto:

  • Vyžadujte zpevněnou a zabezpečenou parkovací plochu!
  • Trvejte na nepřetržité ostraze, aby si váš vůz někdo „nevypůjčil“!
  • Požadujte bezplatnou přepravu k terminálu, pokud není parkoviště přímo u něj!
  • Zajímejte se o to, zda firma funguje tzv. 24/7 – může se vám to hodit!

Levnější neznamená horší

Pokud máte obavy, že za méně peněz dostanete „méně muziky“, buďte klidní. V naprosté většině případů tomu tak není. Ze zkušeností mnoha lidí (včetně zmiňovaných blogerů) celkem jednoznačně vyplývá, že je kvalita poskytovaných služeb u levnějších firem zcela srovnatelná a mnohdy dokonce vyšší než v případě jejich dražších konkurentů. Je proto zřejmě jen otázkou času, kdy si toho všimne větší množství klientů a tyto dražší firmy budou nuceny přistoupit alespoň k nějaké cenové korekci. Jinak do budoucna v konkurenčním boji asi neobstojí. Těžit by z toho po dlouhých letech předražených parkovacích služeb mohli konečně řidiči, kteří se na pražské letiště vydávají vlastním autem. Uvidíme.

Kolik byste byli ochotni zaplatit řekněme za týden parkování firmě, jejíž služby by byly dle vašeho názoru kvalitní? Osm, devět nebo třeba dvanáct set korun? Anebo snad ještě víc?

Jiří Šenk