Jak ušetřit za parkování u letiště Ruzyně? Prozradíme vám pár triků!

Doprava a parkování u letiště Ruzyně mohou být pohodlné a bezproblémové, aniž by vás zruinovaly! Máme pro vás 5 jednoduchých a užitečných tipů, jak na parkingu ušetřit a přitom nic neslevit ze svých nároků na zabezpečení vozidla!

Nenechávejte nic na poslední chvíli

Plánování dovolené, rezervaci letu a hotelu řešíme mnohdy týdny nebo měsíce dopředu. Jen málokdo se ale se stejným časovým předstihem věnuje hledání a rezervaci parkovacího místo u letiště. Přitom si právě tím můžete zajistit výhodnější cenu.

Pro parkování na letišti neplatí, že při last minute objednávce ušetříte. Provozovatele parkovišť totiž spoléhají na to, že kvůli nedostatku času a obavám ze zmeškání letu nebudete hledat jiné možnosti, a tak sazby drží vysoko. Chcete-li nejen snížit své náklady, ale také získat možnost výběru z více možností parkování či dokonce konkrétního místa, nezapomeňte si parkoviště rezervovat současně s hotelem a letenkou.

Vyberte si parkoviště mimo areál letiště

Je to všeobecně známý fakt – čím blíže je parkoviště k odletové hale, tím více za něj zaplatíte. Abyste ušetřili, zvolte dlouhodobé parkování v pohodlné dojezdové vzdálenosti. Stačí svou pozornost přemístit do lokality pouhých 15-20 minut od letiště a zjistíte, že ceny se pohybují v úplně jiných relacích. 

Doprava na letiště zdarma 

Možná si říkáte, jaký smysl má šetřit na vzdálenější lokalitě, když si za odvoz na letiště budete muset zaplatit taxi či jinak si zajistit dopravu. To může, ale nemusí být vždy pravda. Některá parkoviště totiž nabízí zcela zdarma odvoz jejich služebním vozem přímo k terminálu a to v jakoukoliv denní nebo noční hodinu. Jiná pro změnu poskytují zdarma služby shuttle busu, jenž coby kyvadlový spoj odjíždí v pravidelných intervalech dle vlastního jízdního řádu. 

Pozor na skryté poplatky

Vždy, když si rezervujete parkování, pozorně si přečtěte veškeré jeho podmínky. Jste si jistí tím, co je zahrnuto v jeho ceně a za jaké služby si už musíte připlatit? Částem smlouvy psané drobným písmem, popř. obchodním podmínkám uvedených na webových stránkách (v případě online rezervace) je také nutné věnovat pozornost. Jednoduše se tak vyhnete tomu, že nakonec zaplatíte mnohem více, než byla původní lákavá a inzerovaná cena.

Slevové kódy, věrnostní nabídky 

Dnes už existuje mnoho možností, jak parkování u letiště vyřešit – od soukromníků až po luxusní parkovací domy. Z vysoké konkurence, která v oblasti panuje, můžete těžit právě vy! Všichni se snaží přijít s něčím, čím by se odlišili od ostatních, nabídnout něco, co přiláká ještě více klientů. Jednou z možností jsou také časově omezené promo akce, popř. kódy snadno dohledatelné na internetu. 

Mnoho parkovišť pak svým stálým uživatelům nabízí exkluzivní odměny a slevy. Pokud tedy cestujete pravidelně a služeb parkování u letiště využíváte často, informujte se o těchto příležitostech, ať je nepropásnete.

Velké množství lidí má zažitou představu, že parkování na letišti je velmi drahé. Ne vždy je to však pravda; pokud znáte drobné tipy a triky, můžete objevit nabídky za opravdu skvělé ceny. Najít ty nejvýhodnější vám při tom mohou pomoci i online srovnávače. 

Jak dopravu na letiště nejčastěji řešíte vy? Využíváte k tomu služeb taxi, MHD nebo se přepravujete po vlastní ose?

Jiří Šenk