Chcete mít pevnější prsa? 5 tipů, jak toho dosáhnout

Cítíte, že vaše prsa ztrácejí svoji pevnost a pružnost? Lze jim trochu pomoci. Poradíme, jak na to. Zpevnění prsou je totiž možné, ovšem zázraky od domácí péče neočekávejte. Pokud chcete získat opravdu hezký a pevný tvar dlouhodobě, plastická operace se jeví jako nejjednodušší, a hlavně nejefektivnější řešení.  

O svá prsa se začněte starat co nejdříve

Ženská ňadra jsou velmi citlivá ke změnám. Ať už se jedná o těhotenství, hubnutí nebo přibývající věk. Vše se na nich podepisuje a jejich kondice se postupně začíná zhoršovat. A čím více se pružnost a pevnost vytrácí, tím složitější je s tím něco později udělat. Takže čím dříve začnete, tím lépe pro vás.

Cvičení pomůže, ale zázraky nedokáže

Možná si říkáte, že když začnete usilovně cvičit, vaše poprsí získá svou bývalou krásu a pevnost zpět. Ovšem tak to není. Prsa totiž nejsou svalem. Jsou tvořena mléčnými žlázami a tukovými tkáněmi. Až teprve dole u žeber se nachází prsní svaly. Mnohem větší vliv má tedy stav vaší pokožky než to, zda máte nebo nemáte vypracované prsní svaly. Nejste totiž muži. Ti to mají jinak. Samozřejmě se nejedná o jediný rozdíl, který lze mezi zástupci obou pohlaví najít. Například známý vztah mužů a rýmy. Chcete vědět, jak to skutečně je? Opravdu trpí tak, jak říkají? 

Cviky, které mohou pomoci. Ale jen trochu

I když se zdá, že cvičením toho moc nedosáhnete, přesto byste na něj neměly zanevřít. I malé změny se počítají. Zlepší se nejen váš vztah k pohybu, ale – a to hlavní – dojde k efektivnějšímu prokrvení kůže. Tím pokožka získá lepší elasticitu a to je to, o co vlastně jde. A nesmíte zapomínat na to, že pohyb má příznivý vliv na vaše duševní zdraví. Takže směle do cvičení. 

  • Plank

Tento známý cvik nezavrhujte. Pomůže nejen s povadlým poprsím, ale zpevní i střed těla. Pomůže zbavit se nechtěného bříška, ale i dosáhnout správného držení zad a páteře. A jak na něj? Zaujměte postoj v leže, kdy vaši váhu držíte na předloktích a na prstech na nohou. Koukáte se dolů. Důležité je, abyste měly celou dobu rovný trup. Vše krásně zpevněné. A takto vydržet.

  • Kliky

Další možností jsou známé kliky. Pokud se na ně necítíte, zkuste ty ženské, kdy klečíte na kolenou. 

  •  Plavání 

Skvělou aktivitou na zpevnění prsou je určitě plavání. Prospěje nejen prsním svalům, ale také zádům a vlastně celému tělu i psychice.   

Vždy dbejte na to, abyste prováděly cviky správně. Není od věci začít pod dohledem trenéra. Také nezapomeňte přikoupit sportovní podprsenku, která vám ňadra podrží. Ať jemnou pokožku zbytečně namáháte. To by bylo kontraproduktivní.  

Vyhněte se drastickému hubnutí

Redukční diety vedou ke snížení váhy, ale mnohem častěji k takzvanému jojo efektu, kdy se vám kila velmi brzy vrátí zpátky. A tyto výkyvy hmotnosti vašim prsům rozhodně k pevnosti nepomohou.

Choďte rovně

Ano, i tak banální věc jako je vzpřímené držení těla dokáže upravit to, jak vaše ňadra budou vypadat. Ovšem, jedná se opravdu o tak nicotnou věc? Hrbení a nesprávný postoj jsou mezi populací velmi rozšířené. Dejte si tedy pozor na to, jak stojíte i chodíte. Při správné chůzi se vaše prsa trochu pozvednou a vyniknou mnohem více. 

Plastická operace dá prsům požadovaný tvar i pevnost

Ať se budete snažit cvičit sebevíc, lepších výsledků než jemného vylepšení nedosáhnete. Pokud vás stav vašich prsou trápí, je proto nejvhodnějším řešením návštěva plastického chirurga. Nemusíte si prsa hned nechávat zvětšovat a zavádět implantáty.  

Při modelaci prsou dojde jen k úpravě a nadzvednutí ňader tak, aby byl výsledek, co nejlepší a nejpřirozenější. Vybírejte vždy jen kvalitní a ověřené kliniky. V případě toho, že je pro vás cena příliš vysoká, zkuste se zeptat na možnost splátek. Vždy je lepší volit kvalitní kliniky a zkušené lékaře. Jde přece jen o vaši vizáž a zdraví.  

A jak se k možnosti plastické operace stavíte vy? Uvažujete o ní? Co vám brání zákrok podstoupit?

Jiří Šenk