Když platíte SEO, zdarma získáváte revizi stránek

Pokud jste se na základě nedostatečné rentability či návštěvnosti firemních stránek rozhodli, že si najmete experty na jejich optimalizaci, máme pro vás užitečný seznam. Najdete v něm přehled oblastí, které bývají příčinou nízké návštěvnosti a prodejní konverze všech typů www. K jejich identifikaci slouží analýza nebo též audit, který získáte v rámci SEO zdarma. Stejně jako test webu je bezplatná i následná konzultace zjištěných nedostatků včetně plánu jejich likvidace za účelem růstu ziskovosti stránek. Co vše vám prozradí revize o skutečné výkonnosti vaší komerční či nekomerční platformy naleznete v článku.

Klíčová slova doplní do textů SEO. Zdarma vám je najdou při auditu

Princip fulltextového vyhledávače spočívá v doručení těch nejlepších odpovědí na naši otázku. Roboty přitom vyhodnocují relevanci informací mimojiné i podle takzvaných klíčových slov. Tím jsou myšleny přesně ty výrazy, pomocí nichž formulujeme naše dotazy. Na přednostních pozicích nám umělá inteligence předkládá weby, kde tato slova, anglicky keywords, objevila. Většina z nás si klikne na prvních pár odkazů a pokud nám nevyhovují, zkusíme položit otázku jinak. Z hlediska internetového podnikatele to tedy znamená, že se musí bezpodmínečně vyskytovat někde na začátku první stránky robotova seznamu. Pak bude mít dostatečnou návštěvnost i prodejní konverzi. Profesionálové na SEO během auditu zdarma vytipují klíčová slova relevantní pro náš obor. Pokud s nimi navážeme spolupráci, zabudují je do našich webových textů.

SEO odstraňuje technické závady. Jejich analýza je také zdarma

Různé druhy software speciálně vyvinuté pro experty na optimalizaci stránek umí vyhodnotit zdraví webu opravdu dokonale. Jejich kontrole neujdou chyby 404, což jsou stránky s neexistující URL adresou, které je dobré smazat. Když je dál necháte bloumat sítí jako flotilu bludných Holanďanů, pouze zmatou vaše potenciální zákazníky. Stejně tak ošálí i roboty a vy se můžete propadnout na méně navštěvované místo ve vyhledávačích.

Dalším předmětem SEO testu zdarma je stav optimalizace souboru, kde se nachází zdrojový kód vašeho webu včetně CSS šablony. Důležitý bodem revize je rovněž ověření, zda mohou roboty na základě povolení

v souboru robots.txt procházet informace na vašich stránkách. Pokud to mají zakázané, zůstáváte na internetu prakticky nenalezitelní a to je z hlediska obchodu kontraproduktivní. 

Při SEO se vylepšují vnitřní a vnější odkazy přesně podle analýzy

Přehled o stavu zpětných linků, pomocí nichž se dá odněkud ze sítě prokliknout na náš mateřský web, rovněž získáme díky SEO auditu zdarma. Když profesionálové optimalizují náš externí odkazový profil, reálně k nám začnou proudit uplně noví návštěvníci. Někteří z nich se stanou našimi klienty a tím stoupne konverze našich stránek.

Analýza se týká i kvality vnitřního prolinkování uvnitř webu. Nejde pouze o zjištění, zda jsou všechny linky funkční. Cílem je též učinit interní odkazy maximálně logické a nápomocné, aby lidem a robotům sloužily jako spolehlivá navigace.

SEO – optimalizace www pro stroje i pro lidi se pochopitelně dotýká řady dalších oblastí. Zdarma se z auditu dozvíme, jestli jsou texty na našich stránkách originální nebo odněkud zkopírované. Experti se zaměří též na správné členění a formátování obsahu a nezapomenou si proklepnout ani obrázky. Moc velké fotky totiž zpomalují načítání webu, což nás připravuje o některé uživatele se slabým připojením na internet. Audit jako nedílná součást SEO nám zdarma rozkryje slabiny a současně nabídne jejich “léčbu”. Proto neváhejte poptat experty na optimalizaci z celé republiky, ať získáte jistotu, že je vaše platforma konkurenceschopná. V opačném případě investujte do SEO. Zlepšení prodejního výkonu vašich webovek nám pak pošlete přes komentáře.

Jiří Šenk