GPS pro psy – věděli jste, že existuje? 

GPS pro psy neboli GPS sledovače psů  jsou moderní zázraky, které zůstávají  v kruzích milovníků zvířat stále poměrně neznámé. Je ovšem jen otázkou času, než se stanou obecně používanými, protože jejich užitečnost pro většinu pejskařů je nesporná. 

Jen málokomu mezi chovateli psů se nestalo, že by při venčení neztratili svého psa na kratší či delší okamžik z dohledu. Ať už byla příčina zmizení jakákoliv a i když následovalo šťastné shledání, určitě to byl nepříjemný zážitek pro všechny zúčastněné členy rodiny (a možná i pro samotného psa). S GPS systémem na obojku budete moci být v klidu s vědomím, že váš pes je v bezpečí. 

GPS pro psy – přímý kontakt překonán

GPS tracker pro psy je malé sledovací zařízení, které lze připevnit na obojek nebo kšírky vašeho mazlíčka. Využívá GPS (Global Positioning System) a další technologie.Tyto malé technické vychytávky vám v každém okamžiku ukážou, kde se váš čtyřnohý přítel vždy nachází, a pomohou vám sledovat jeho fyzickou aktivitu, fáze spánku a mnoho dalšího.

Sofistikovanější výrobky tohoto typu umožňují aktivní kontrolu na dálku a zadávání povelů na delší vzdálenosti. Uplatňují se zejména při výcviku pracovních, policejních a záchranářských psů, zkrátka všech těch, kteří nejsou jenom na mazlení neboli  – jak se tomu – obvykle v literatuře říká – chováni jako společníci.

Příčiny zmizení aneb není to vaše vina

Důvodů, proč psi utíkají, je mnoho. 

  • Mohou to být tzv. notoričtí útěkaři, kteří jsou buď obětí svých loveckých pudů zděděných po předcích, nebo si z příležitostných chvil strávených samostatně v cizím prostředí udělali adrenalinový sport. Tito svého druhu kaskadéři jsou na útěku spokojeni, ale hodně při něm riskují. Ne vždy takové výlety končí šťastně
  • Dalším faktorem je síla hormonů, která působí na rozháranou fenku. A zase její pach rozehraje hormonální explozi u potenciálních ženichů. Zvíře hnané vášní je obvykle nepozorné a na jeho cestě za partnerem se mu často stává kolize s automobilem osudnou. 
  • Zvíře je lekavé a setkání s něčím, co ho překvapilo nebo vyděsilo, mu doslova zatemní mozek, který redukuje svou činnost na jediný povel: Uteč! Není náhodou, že hodně čtyřnohých pohřešovaných se hledá po silvestrovských oslavách. 

Vždyť má přece mikročip

V povědomí nejen pejskařů je běžně rozšířena mylná představa, že povinné mikročipy umožňují lokalizaci psů podobně jako GPS. To je úplný nesmysl! Jde o dezinformaci, protože mikročipy neobsahují GPS ani lokalizační technologii. Slouží pouze k identifikaci nalezených zvířat, která se mnohdy objeví na místech na hony vzdálených od původního bydliště.

Naopak psa s GPS sledovačem můžete sledovat v reálném čase a rychle ho  znovu najít. Teoreticky vzdálenost pro satelit nehraje žádnou roli, prakticky ve standardně prodávaných výrobcích se počítá s dosahem desítek kilometrů. Někteří majitelé, kteří se vyžívají v moderních vymoženostec,h vytvářejí svým psům imaginární výběh, jehož překročení jim sledovač ihned signalizuje. Nemusejí tak psa hlídat na zahradě, která má nefunkční nebo chybějící plot.

Radost být psem

GPS sledovač pro psy umožní psům to, co nehledě na rasu a národnost milují všichni po celém světě – dosyta se pohybovat bez vodítka. Obzvlášť pokud zařízení umožňuje pohyb psa na dálku nějak korigovat. Pohyb bez omezení se pozitivně promítá do jejich zdravotního stavu. A pro majitele je přidanou hodnotou vědomí, že pro jakýkoliv nečekaný případ zaběhnutí bude čtyřnohý kamarád okamžitě zaměřený a snadno dohledatelný. V některých případech je bezprostřední dohledání rovno záchraně života. 

Zaběhl se vám někdy pes? Jak jste zareagovali? A jak dlouho nebyl váš mazlíček doma?

Jiří Šenk